Auto on üks väärtuslik asi, mis vajab heas töökorras olemiseks regulaarset hooldust. Hästi hooldatud auto on pikaealisem, mis tähendab seda, et saate sellega kauem sõita. Autot ei ole keeruline hooldada, kuid pika eluea tagamiseks tuleb seda hoolikalt teha. Kui kasutate sõidukit regulaarselt, peate seda ka regulaarselt hooldama. Auto eest hoolitsemine tagab mugava ja nauditava sõidu, muutes ostu tasuvaks. Kui olete alles hiljuti auto soetanud ja ei tea, kuidas oma sõidukit korralikult hooldada, siis ärge muretsege. Selles artiklis anname ülevaate peamistest lihtsatest nippidest, mis aitavad teil oma autot heas korras hoida. 

Tutvuge auto kasutusjuhendiga

Kui ostate auto, siis tuleb sellega kaasa ka kasutusjuhend, mis annab võimaluse tutvuda uute funktsioonide, turvaelementide ja palju muuga. Seda raamatut võib pidada teie auto piibliks. Kasutusjuhend on kaasa pandud selleks, et oleksite auto kasutamiseks piisavalt informeeritud. Juhendis toodud hooldusnõuannete järgimine võimaldab teil hoida oma autot heas korras, selleks peate jälgima vaid asjakohaseid ettevaatusabinõusid.

Hoolitsege oma auto varuosade puhtuse eest

Autoosade puhastamine on auto tervise säilitamisel väga oluline. Auto korrapärane puhastamine pehme käsna või lapi ja sobivate autopesu vahenditega tagab auto pikaajalise hea väljanägemise. Kapoti ja sisemuse puhastamine on samuti olulise tähtsusega. See hoiab tolmu mootorile kogunemast, hoides seda rikete eest ja pikendades eluiga.

Hooldage oma autot regulaarselt

Auto pikaealisuse tagab regulaarne hoolduste teostamine. Auto kasutamine toob kaasa ka auto osade kulumise. Kui hooldate autot ametlikus teeninduses, saate kindlad olla, et teie auto on heas töökorras. Need teenindused on varustatud tipptasemel tehnoloogia ja seadmetega. Lisaks on nende töötajad koolitatud vastava margi osadega ümber käima, mille tulemuseks võib olla tõhusam teenindus. 

Vahetage määrdeained ja õlifiltrid

Määrdeainete ja õlifiltrite vahetamine on lihtne ülesanne. Enne alustamist lugege kasutusjuhendit. Masinate nõuetekohaseks toimimiseks on vaja määrdeaineid. Määrded välistavad tarbetu hõõrdumise ja vähendavad kahjustuste tekkimise riski. Samuti on väga oluline õlifiltrite korrapärane väljavahetamine. Filtrid takistavad saasteainete kokkupuutumist õliga. Tolmuosakeste eemaldamiseks tuleb filtrit, nagu ka õli, regulaarselt puhastada.

Jälgige oma auto läbisõitu

Sõiduki keskmine läbisõit varieerub sõidukiti. Kasutusjuhendis on teave teie sõiduki ideaalse läbisõidu kohta. Püsiva kiirusega sõitmine, auto korrapärane hooldamine ja mootori puhtana hoidmine on mõned lihtsad, kuid tõhusad viisid, kuidas tagada auto säästlik toimimine.

Autoomanikuna on ülioluline, et teie autol on kehtiv liikluskindlustus, soovitatav ka kaskokindlustus, mis kaitseb teid kõikvõimalike riskide eest. Kindlustus aitab hädaolukorras rahaliste vahenditega ja lisaks sellele annab ka meelerahu autoga sõites. Autohooldus pole ei lihtne ega keeruline. Hooldage oma sõidukit vastavalt kasutusjuhendis toodud juhistele ja sõitke ohutult!