Tänapäeval on keeruline kingitusi teha – ükskõik, kas siis naisele, mehele, vanemale või lapsele. Eriti keeruliseks läheb, kui tuleks valida kingitused teismelistele. Kõik on kõigil justkui olemas ja nii ongi viimasel ajal saanud trendiks kinkida kas raha või erinevate kaupluste või teenusepakkujate kinkekaarte, mis pole küll originaalsed kingitused (küll aga võivad olla meeldejäävad kingitused või põnevad kingitused), kuid kui muid kingitusi ei oska osta, siis abiks ikka.

Kui aga on soov ikkagi osta kingitus, mille saaks ära pakkida ja ilusti saajale üle anda, siis anname mõned soovitused, milline kingitus noorele või teismelisele võiks rõõmu pakkuda.

Ühe kingitusena võiks kaaluda näiteks apteegikosmeetikat või osta kingituseks vitamiinid noortele, mida nad võibolla ise ei taipa osta, kuid mida võiks tarbida. Näiteks d-vitamiin on alati hea kingitus, sest seda vajame me Eestis elades kõik vähemal või suuremal määral.

Kas apteegikosmeetika oleks hea kingitus?

Vastus on, et kindlasti on hea kingitus! Kosmeetikatoodete valik on väga lai ning kosmeetika on saadaval nii toidupoes kui ka erinevates salongides. Noore inimesena on keeruline orienteeruda selles kosmeetikatoodete rägastikus ja valida see, mis talle sobiks, sest puudub kogemus ja sageli ka teadmised selles vallas.

Apteegikosmeetika on seetõttu hea valik, et noored hindavad üha enam kvaliteeti ja loodussõbralikkust kõiges, mis on nende ümber. Seetõttu on oluline ka kosmeetika, mida nad kasutavad – nii selle koostis kui ka päritolu. Apteegikosmeetika puhul kasutatakse võimalikult kvaliteetseid, kõrge puhtusastmega ja läbi testitud lähteaineid. Lisaaineid kasutatakse aga võimalikult vähe ning kõrgelt  hinnatakse keskkonnasõbralikkust ja loodusressursside mõistlikku kasutust. Apteegikosmeetika valmib arvukate uuringute tulemusel, kuhu on kaasatud meditsiinitöötajaid ja teadlasi. Apteegikosmeetika puhul võetakse arvesse erinevaid terviseseisundeid, misläbi parendatakse tooteid veelgi.

Noorte puhul on eriti oluline tulenevalt näonahast jälgida, kas on vajalik kasutada ülitundlikule, allergilisele või atoopilisele nahale soovitatavaid tooteid. Apteegikosmeetika valik lähtudes nahatüübist ja selle probleemidest on märksa laiem kui tavapoodides, kus müüakse tavakosmeetikat, mis võiks sobida kõigile. Seega apteegikosmeetika näol võib leida väga head kingiideed noortele. Näiteks kingitus teismelisele tüdrukule võiks olla mõni näokreem ja kui ei tea, mida kinkida teismelisele poisile, siis kindlasti leidub tooteid vistrike ennetamiseks või eemaldamiseks kui ka näiteks deodorante jms.

Millised kingitused noortele veel meeldivad?

Nii nagu ülal viidatud, on kõige lihtsam kinkida kinkekaarte – kas siis mõne poe või teenusepakkuja juurde. Samas sellist kingitust on hea kinkida näiteks siis, kui on vaja osta kingitused noortele näiteks sünnipäevaks või mõneks teiseks sündmuseks. Samas kingitused teismelistele, mis on näiteks jõulukingitused, võiksid olla sellised, mida saab kuuse alla sättida ja mida saab koos teiste pereliikmetega avada.

Graveeritud kaelakee või sõrmus (või miks mitte ka kell), on samuti sellised kingitused, mis on sobilikud kingitused noortele näiteks kooli lõpetamisel või sünnipäevaks.

Noored on väga sportlikud, mistõttu kingitused teismelistele võiksid olla seotud ka spordiga. MyFitness spordiklubi kinkekaart on hea võimalus toetada noore spordihuvi. Siinkohal tuleb jälgida ka vanusepiiranguid  spordiklubi lepingu sõlmimisel.

Kui on piiratud eelarve, siis toredaks ja taskukohaseks  kingituseks on erinevad kinkekomplektid näole ja kehale, mis sobivad nii tütarlastele kui ka noormeestele. Samuti on kinkekomplekte juustele.

Kingi tegemine on sageli keeruline, mistõttu võib ka alati küsida kingisaajalt endalt, kas tal on kingituste osas soove. Kaup24 veebilehelt leiab näiteks väga erinevaid mõtteid alates kosmeetikast ja lõpetades sporditarvete ja elektroonikaga, nii et valikut leidub kõikidele.