Pimedad sügis- ja talvehommikud ning õhtudki tähendavad pikemalt kodus veedetud aega. Mis oleks parem, kui hommikune pikk voodis unelemine ning õhtul põneva raamatu lugemine või mõne filmi vaatamine. Selleks, et kodu oleks maksimaalselt hubane, võiks ette võtta ning oma magamistoale uue näo anda.

Värske ilme saab saavutada väikeste detailide väljavahetamisega – kardinad, padjad, pildiraamid. Suurema muudatuse saavutab aga hoopis sellega, kui vahetada välja voodi! Päriselt? Aga see on nii suur töö! Ja magamistoa komplektid hiilgavad laia valikuga! Kuidas ma leian selle õige?

Vali voodi ning madrats koos

Kui oled otsustanud voodi välja vahetada, tasub tõenäoliselt välja vahetada ka madrats. Küsimuseks on ainult see, kas sa soetad voodi ja madratsi koos või eraldi? Vaatame, mis on ühe ja teise variandi eelised.
Soetades eraldi voodiraami, voodijalad, voodipeatsi ning madratsi, on sul kõige suurem vabadus. Täpselt selline stiil, disain ning võimalused, nagu soovid. Vabadus on plussiks. Miinuseks on ajakulu ja risk, et valitud asjad ei klapi omavahel. Lisaks ka see, et kogumaksumus võib kerkida oodatust kõrgemaks.

Vaatame siis teist varianti voodi koos madratsiga. Tegelikult on ka siin võrdlemisi suur valikuvabadus, sest tihtipeale saab voodiraami variante ja madratsivõimalusi omavahel kombineerida. Suureks plussiks on voodi lihtsam ülesseadmine, eri elementide garanteeritud sobivus ning tihtipeale soodsam hind.

Millist voodit sa tahad?

Kõrgete jalgadega ning alt tühi voodi teeb toa visuaalselt avaramaks ning on seetõttu paljude lemmik. Samas, kui sul on vähe panipaiku või soovid lihtsalt midagi silma alt ära tõsta, on äärmiselt hea lahendus voodi, millel on kas pesukast või sahtlid. Muidu niisama ilus põrandapind saab selliselt endale hulga praktilisema väljundi. Kui ei vaja voodialust tühja ruumi ega sahtleid, võib hea valik olla jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi. Selle voodiga ei jää tühja ruumi ka juhul, kui valid ilma voodikastita mudeli.

Voodi suurus otsusta selle järgi, millised on su võimalused aga ka eelistused. Kõige kitsamad lahendused sobivad väiksematesse tubadesse, ent kui ruumi jagub ja armastad voodis laiutada, miks mitte valida suuremat varianti. Valikus on reeglina voodid mõõtudes: 80×200 cm, 90×200 cm,120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm ja 180×200 cm.