Voodit ostes on muidugi väga tähtis peale voodiraami ka see, milline madrats valida. Järgmisena mõeldakse voodiraamile. Ehk ka sellele, milline padi ja milline tekk. Ja viimaks tuleb siis voodipesu kord. Ent kas oled mõelnud, et võiks järjekorra pea peale pöörata ja voodipesu valimisele sootuks rohkem tähelepanu pöörata?

Pesu, mis tagab parema une? Kuidas?

Pea kõik inimesed on tuttavad faktiga, et me veedame ligi kolmandiku oma elust magades. Ja seetõttu on oluline magamistoa sisustamine – valgustusest kuni padjani, kattemadratsist vaibani. Ent millegipärast kipub hoogne planeerimine ja valimine vaibuma, kui järg jõuab voodipesuni. Voodipesu riiulid aina pikenevad, valik aina laieneb. Lihtne on valida esimene näppujääv lahendus ja loota, et ongi perfektne! 

Ent võta hetk aega! Voodipesu võib olla hea ööune valemi viimane puuduolev üksus. Kas teadsid, et õigest materjalist voodipesu aitab reguleerida kehatemperatuuri, nii et sul ei ole ei liiga külm ega liiga palav? Või lahendada näonahaprobleemid? 

Näonaha ja juuste heaolu tagamiseks soovitatakse väga tihti näiteks siidist padjapüüri. Või siis igaks päevaks eraldi padjapüüri ja seda iga õhtu vahetada. Katseta ja võid üllatuda. Kaotada pole ju mitte midagi. Võib-olla uskumatu, et sedavõrd lihtne asi nagu padjapüüri väljavahetamine tähendab paremaid emotsioone nii öösel kui päeval.

Puuvilla parimad omadused

100% puuvillane voodipesu on alati üks turvalisemaid valikuid. Puuvillamaailma tippklass on muidugi Egiptuse puuvillast voodipesu. 100% puuvillast voodipesu kõrval näeb variante, kus lisaks on kasutatud ka polüestrit. Voodipesu, mille kangas on polüestrit, on vastupidavam, kortsub vähem ning on reeglina ka odavam. Tuleb vaid leida endale sobilik puuvilla ja polüestri vahekord.

Teine naturaalne ja populaarne materjal on linane kangas, mida on kasutatud täiesti otseses mõttes juba tuhandeid aastaid! See on suurepärase hingavusega ning juhib hästi soojust. Tänu sellele on see üks parimaid valikuid suvistesse palavatesse ilmadesse. Linase materjali loomuomased antibakteriaalsed omadused muudavad selle ka allergikutele sobilikuks materjaliks. Ja pikalt kestva materjali viimane boonus on see, et iga kord, kui voodipesu pesed, muutub see veelgi pehmemaks. 

Mõõdud, numbrid ja arvud

Paljud keskenduvad voodipesu valimisel kanda niidiarvule (näitab kanga tihedust ruuttolli kohta). Ent ka see number pole tingimata „mida suurem, seda parem“ lahendus. 180 on juba täitsa hea number, millest juhinduda. Ja kui 500 on paras luksus, siis sellest kõrgemat numbrit ei tasu reeglina taga ajada. Nagu ülal nägid, loeb juba materjal ise, mis määrab voodipesu kasutusmugavuse.

Ning muidugi, voodipesu võib olla sisustuselement! Olgu see siis muu sisustusega võrreldes toon-toonis või hoopis kontrastne lahendus. Tahad magamistoale uue ilme anda, ent pole aega ega finantse põhjalikuks remondiks? Lahenduseks võibki olla uus voodipesu! Nagu näha, siis voodipesu on rohkem, kui lihtsalt voodikate. See tekstiilikomplekt aitab hoida su tervist ning liidab magamistoa interjööri sobivalt ühte.