Kuigi keeleteadlane ja Tallinna Ülikooli professor Anna Verschik sai kudumise põhitõed lapsepõlves oma emalt, avastas ta 2008. aastal enda jaoks kudumise tõelise võlu, kui tema enda tütar kooli kudumistunni jaoks lõnga vajas. Sellest peale on ta tõsisemalt kudumisega tegelenud.

 Foto: Erika Renel

Kudumine on mõneti sarnane keelega, sest mõlemad on olemuselt hästi ökonoomsed. Keeles on häälikuid piiratud hulk, ent neist saab moodustada lõpmatut hulka sõnu, millest omakorda koosnevad kõik maailma keeled. Ka kudumises on põhivõtteid ehk silmuseid piiratud arv, ent nende väheste eri tüüpi silmuste abil saab luua niivõrd mitmekesiseid koepindu ja mustreid.

Foto: Anna Verschik

Palmiku ja pärlkoe kombinatsioon on ilus ja pakub mitmesuguseid kombineerimisvõimalusi: palmikud võivad olla erinevad, pärlkoe sektsioonid kitsamad või laiemad. Stiili poolest peab Anna end minimalistiks. Minimalistlikku joont täiendavad erinevad mustrid, mida võib tema kudumite puhul tihti näha. Esindatud on näiteks palmikumustriga sallid, patent- ja poolpatentkoega kudumid, augulised jakid ja muudki. Mustritega võib muidu pealtnäha igava tegumoega rõivaeseme väga elavaks muuta.


Foto:
Meeli Laidvee (vasakul), ajakiri Käsitöö (paremal) 

Koostöös moedisainer Anu Riebergiga ja ehtekunstnik Merle Randmäega valmis 2020. aastal omanäoline kollektsioon. Kudumitel võib täheldada pilkupüüdvat reljeefsust, mis on jällegi saavutatud kavala mustrimänguga.

Foto: Ele Rieberg

 Foto: Aap Tepper

Kõik Anna kudumid on õmblusteta. Kuna talle meeldib kudumise juures konstrueerimine, siis on nõuab õmblusteta kudumine omajagu nuputamist peab olema visioon, kuidas ühe kudumistöö käigus valmib terviklik ese, mille osasid ei ole vaja lõpus kokku õmmelda. Lisaks istuvad õmblusteta kudumid eriti hästi seljas ja on kandjale väga mugavad.

Foto: Kristiina Kurronen

Foto: Kristiina Kurronen

Kollektsioonide, blogi ja Anna endaga saab lähemalt tutvuda veebilehel https://annaknittingdesign.com/.

Instagram: @annaknittingdesign
Facebook: https://www.facebook.com/annaknittingdesign

 

Lugu on avaldatud YU sisuturundusplatvormi kaudu, kus noored saavad luua oma lemmikbrändidele põnevat sisu, kas tekstide, fotode või video näol. Lugu, mis pakub lugejale väärtust, samal ajal teenides ka tellija turunduslikke eesmärke.