Terrassisoojendi on kasutamiseks oluline kui soovid ka jahedamatel aastaaegadel õhtuti mugavalt õues viibida. Hubastest siseõuedest ja aedadest kuni suuremate äripindadeni on terrassisoojendid võimelised õueala aastaringseks oaasiks muutma. Kui on aeg osta terrassile kütteseade, sõltub sinu valik keskkonnast, eelarvest ja kommunaalteenuste ühenduste lähedusest. Vaatame lähemalt erinevaid võimalusi terrassisoojendi valimiseks.

Elektrilised terrassisoojendid

Elektrilised terrassisoojendid kasutavad infrapunasoojust – energiasäästlikku küttemeetodit, mis kiirgab soojust läbi ohutu ja puhta lainepikkuse. See soojus neeldub ainult tahketel esemetel, kandes seega soojust otse inimestele, mööbliesemetele või põrandale.

Küttekeha lähedus määrab tunnetatava soojuse hulga ja infrapunakuumust ei “puhuta minema”, mistõttu on see ideaalne tuuliste tingimustega piirkondades või ruumides, mis ei sisalda soojusallikat. Erinevalt mõnest gaasisoojendist ei ole elektrisoojenditel taastäidetavaid kütuseballoone ja need on praktiliselt hooldusvabad.

Soojusvõimsus on mudeliti erinev, kuid elektrisoojendid on üldiselt tõhus ja keskkonnasõbralik valik.

Vedela propaaniga terrassisoojendid

Vedel propaan on puhtalt põlev kütuseallikas, mis tavaliselt ei sõltu fikseeritud kütusetorust. Enamik vedela propaani kütteseadmeid on kaasaskantavad ja neid kasutatakse sageli nii äri- kui ka välisruumide soojendamiseks. Propaaniga soojendid soojendavad ümbritsevat õhku, mistõttu on need ideaalsed suurtele katmata aladele.

Need küttekehad katavad soojusega ligikaudu kuni 5 meetrise ala, tõstes inimeste mugavustaset 5-10 kraadi võrra. Soovitatav vahekaugus erinevate soojendite vahel on 3 kuni 4 meetrit olenevalt ilmastikutingimustest.

Vedela propaaniga paagid on peidetud küttekehasse ning paakide täiteaineid on hõlpsasti saadaval bensiinijaamades, esmatarbekauplustes, supermarketites ja tööriistapoodides. Erinevalt elektrisoojenditest ei pea vedel propaaniga toimivad kütteseadmed asuma pistikupesa lähedal ja vajavad harva professionaalset paigaldamist.

Maagaasi terrassisoojendid

Maagaasil töötavad küttekehad pakuvad kiiret kütmist hästi ventileeritud väliruumidele. Need on energiasäästlikud ja madalate kasutuskuludega. Olenemata sellest, kas need on eraldiseisvad või seinale või lakke kinnitatud, on maagaasi kütteseadmed kinnitatud püsiva gaasijuhtme külge ja vajavad professionaalset paigaldamist.

Kuna maagaasi terrassisoojendid vajavad püsiühendust, kasutatakse neid sageli äripindadel saamaks ühtlast ja töökindlat soojust, ilma et oleks vaja propaaniga täitmine. Eramajas kasutamise ja seadme asukoha otsustab maagaasitoru kasutamise võimalus.