Detektiivlugudest suurele seltskonnale mõeldud äraarvamismängudeni – lauamängud on parim lahendus lõbusaks ja kaasahaaravaks õhtuks. 

Kas lauamängud pole lastele mõeldud?

Absoluutselt mitte! Tegelikult hoopis vastupidi. Võib-olla teil on selline mulje jäänud, sest mõned kõige tuntumad ning populaarsed mängud on Monopoly, Yahtzee ja Jenga. Kuid lauamängud on palju enamat – neid võib õigusega pidada eraldiseisvateks kunstiteosteks. Kaasaegsed lauamängud on “ainult lastele mõeldud” loomisest kaugele jõudnud. Headel kaasaegsetel lauamängudel on erinev mehaanika ja süžeed, neil on hämmastav visuaalne disain, need on väga nutikad ja õigete inimestega mängides võivad need luua tõeliselt sõpruse tunde, nagu ei miski muu. 

Lõpus, nii laia valiku puhul, tuleb mõista, mis teile kõige rohkem meeldib ja milliseid mänge teie sõbrad naudivad. Ja kõik saab alguse väikesest abist. Lõppude lõpuks satub enamik inimesi lauamängude maailma pärast head soovitust. Seega, olenemata teie eelistustest, peaks see lühike sissejuhatus andma teile hulga kindlaid näpunäiteid. 

Mängud suurtele gruppidele

Kahtlemata tuleb lauamängudele mõeldes esmalt meelde suur seltskond sõpru, kes kõik istuvad laua taga, loobivad kaarte, naeravad ja veedavad mõnusalt aega. See võib kergesti reaalsuseks saada, kui valite õige mängu ja mõistate, mis teile sõpradele meeldib. 

Ausalt öeldes võib igast lauamängust kergesti saada suurettevõtte mäng, nii et seda kategooriat tasub käsitleda kui mänge, mida on lihtne õppida ja mida on lõbus mängida. Need hõlmavad tavaliselt kaardimänge, mille reegleid saab lugeda kõigest 5 minutiga ja seejärel selgitada kahe minutiga. 

Mõned head näited hõlmavad selliseid mänge nagu “Armastuskiri” – mäng, mille eesmärk on lasta oma armastuskirja lugeda printsessil keskaegses lossis – või mäng nagu “Condotierre”, mis hõlmab keskaegse Itaalia vallutusi, neile, kes armastavad midagi strateegilisemat. . Kui otsite midagi veelgi ligipääsetavamat, “Cards Against Humanity” või “Exploding Kittens” on olnud igas vanuses mängijate seas ülipopulaarsed, nii et need võivad samuti olla teie jaoks hea valik, aga nendekohta leiad täpsemalt kaardimangud.eu lehelt. 

Euro-style lauamängud

Seda on parem esmakordsel kogemusel vältida. Eurogames on teatud tüüpi lauamängud, millel on keeruline mehaanika ja mis sõltuvad suuresti võimest ette planeerida, hallata ressursse ja mõista peidetud mängumehaanikat. Hea euromängu ilu ei seisne mitte ainult kujunduses, vaid ka Eureka-hetkes, mida kogete, kui saate lõpuks selgeks võidustrateegia – või selle, mis võib tunduda võidustrateegiana. 

Lühidalt öeldes võib Euromängu alguses olla raske mõista, kuid see avab selle keeruka ilu neile, kes kulutavad selle õppimisele natuke aega. Üldjuhul saate aru, kas Euro-style lauamängud on teie jaoks või mitte, mängides vaid mõne käiguga. See on midagi, mis klõpsab koheselt või ei tee seda kunagi. Suurepärased Eurostyle lauamängud sisaldavad klassikat nagu “Catan”, “Terra Mystica” või midagi stiilsemat ja moodsamat, nagu “Viticulture” – mäng, kus veedad aega Itaalias veinimaja juhtides. 

Sõjamängud

Teine lauamängužanr, mis väärib mainimist, on vallutamine ja domineerimine. Just nagu Eurostyle lauamängud, need teile kas kohe meeldivad või mitte. Üldiselt on sõjalauamängud mõeldud neile, kellele meeldib olla pisut konkurentsivõimelisem ja kes mõtlevad nutikatele strateegiatele, et oma vastaseid üle kavaldada ja oma ressursse maksimeerida, et luua mängulaual võimsaim armee. Vallutamine on vaid väike element sõjamängus – need teeb tõeliselt ainulaadseks nende pühendumine teemale ja stiilile. 

Leiate sõjamänge, mis põhinevad teie lemmikseriaalidel, nagu Game of Thrones, või klassikalised variandid nagu “Twilight Imperium” – tõeliselt massiivne lauamäng kosmosediplomaatiast, sõjast ja uurimisest, mille lõpetamine võib võtta sõna otseses mõttes päevi.

Ükskõik, mida otsustate mängida, saate hõlpsalt teada, miks lauamänge peetakse õigustatult paremaks alternatiiviks toredale õhtule sõpradega!