“Muusika täidab mingit suuremat vajadust minu elus. Muusika on nagu igiliikur, mis viib mind edasi. Ma olen sõltumatu, tahan olla loominguliselt täiesti vaba, teha siis, kui meeldib, sest siis tuleb kõik hästi välja” – Leslie Da Bass
2014. aasta Eesti Muusikaauhindade galakontserdil pärjati Leslie Laasner, esinejanimega Leslie Da Bass, Aasta meesartisti ja Aasta elektroonikaalbumi tiitlitega. Tunnustus andis mehele sellise laengu, et auhinda vastu võttes teatas ta mikrofoni, et läheb nüüd koju ja hakkab kohe uut plaati tegema. Läkski. Kolme-nelja kuu pärast sai valmis uue plaadi esialgne materjal. Asine ja rangelt raamitud albuminimi “Direktor” tuli alles tükk aega hiljem. Lesliele ei meeldi igal aastal uue albumiga välja tulla. Pigem eelistab ta anda aastas paar-kolm kontserti ning nende vahepeale ära kaduda. Seega jättis Da Bass plaadi sahtlisse seisma ning hakkas vahepeal hoopis maailma.
Kuigi Leslie on kunsti õppinud koguni kümme aastat, on mees maalimisega justnagu bändi tegemise algusfaasis, kus tuleb alles oma demosid laiali saata. “Loen arvustusi ja need lähevad mulle praegu väga korda. Esimene kollektsioon põhines maastikumaalidel. Uues seerias, mille kallal praegu töötan, moodustavad tuumaks portreed. Usun, et saan kollektsiooni kevadeks valmis,” räägib Leslie.
Muusika ja kunst on Leslie jaoks nii õhuline, et ta ei taha loomingulisest tegevusest sõltuda. “Töötan igapäevaselt oma reklaamiagentuuris eesmärgil, et oleks võimalus osta pille ja anda ise plaate välja. Ma olen sõltumatu. Ma ei taha luua selleks, et hiljem piletirahast või müüdud maalist igapäevaseid arveid maksta või leib lauale tuua. Tahan teha siis, kui meeldib, sest siis tuleb kõik hästi välja,” räägib Leslie. Nii tegelebki meees oma hobidega päeva lõpus, mil tal loominguliselt veel nii mõndagi endast anda on. Kunsti ja muusika kõrval on Leslie suur motoentusiast. Motohuvi on Leslie´l juba lapsest saati veres. Restaureerimine, masinate otsimine ja nendega tegelemine pakub talle suurt naudingut. Leslie jaoks on taolise elustiili näol tegemist mõnusa komboga. “Inimesed imestavad, et kuidas ma leian selle kõige jaoks aega, aga ma arvan, et see on inimtüübis kinni. Üks täiendab teist,” ütleb Leslie ning lisab, et isegi siis, kui saabub see kuldaväärt hetk, mil saab lihtsalt diivanil istuda, hakkab jalg üsna pea tõmblema.
Kui on sisemine põlemine ning karjuv vajadus luua, siis selleks tegevuseks lihtsalt peab võimaluse leidma
Varasemad albumid salvestas Leslie kõik pärast südaööd, ajal kui ülejäänud pererahvas magas. “See oli kõige rahulikum aeg, et salvestada muusikat ja teha omi asju. Nüüd olen aga niipalju vanemaks jäänud, et neli tundi ööund jääb väheseks ning mõjub ka tervisele. Kui on sisemine põlemine ning karjuv vajadus luua, siis selleks tegevuseks lihtsat peab võimaluse leidma. Olen hakanud hommikuti ja nädalavahetustel leidma loomingulise eneseväljendamise jaoks hetki. Kui sätin köögis näiteks koogi ahju, siis leian vahepeal pool tunnikest, et istuda arvuti taha. Muru niites töötab niiduki mootoriga samal ajal ka aju ning pärast võtan jälle paarkümmend minutit, et salvestada väike loojupp ära,” räägib Leslie ning lisab, et taoline moodus end loominguliselt välja elada nõuab harjumist, järjepidevust ning teatud elustiili. “Mul on vajadus end loominguliselt välja elada. Kui ma seda teha ei saa, siis… loe edasi ajakirjast. YU Magazine talvenumbri leiad üle Eesti erinevatest kauplustest, mille nimekirja näed SIIN Ajakirja saad tellida endale koju postkasti, kui vormistad tellimuse SIIN
Osale kindlasti ka Leslie Da Bass plaadimängus ning võida endale tema viimane ülivinge album ja YU Magazine talvenumber!
Tekst: Marlen Mais
Fotod: Marie Sadé