UUE PÕLVKONNA TURUNDUSSÕNUMID

 

Milline reklaam meeldib noortele?

Viisime läbi uuringu YU lugejate hulgas, kokku osales uuringus veidi üle 300 noore. Eriti põnev oli lugeda vastuseid küsimusele, kus palusime noortelt vastata vabas vormis, milline on nende arvates hea reklaam.

Milline on noorte arvates hea reklaam?

Vastused on Sinu ees:

 

“Täpne, informatiivne, humoorikas.”

 

“Reklaam, mis sisaldab teistsuguseid reklaamlauseid ehk erinevad teistest. Kus on näidatud reaalset toodet ja kui on tegemist Eesti tootega siis ka eestlasi.”

 

“Informatiivne, hea, mõtlemapaneva idee ja teostusega ning kvaliteetne.”

 

“Hea ja kasulik reklaam on reklaam milles inimesed näevad, mida reklaamitakse, miks reklaamitakse ja kuidas reklaamitakse.”

 

“Reaalselt aus. Nagu sõber räägiks sulle.”

 

“Aus, humoorikas, tekitab äratundmist.”

 

“Aus, aga mitte liiga kuiva tekstiga. Alati võiks olla sees selline väikene kiiks. Praegu ühed lemmikud reklaamid, mida postkasti saan ja mida päriselt viitsin enamasti lugeda on näiteks Joogivabrik Nudist, La Muu ja Boost. Mõnusa vahetu suhtluse mulje jätavad, teevad toredasti oma asja ja see meeldib. Isegi kui untsu läheb, siis nad ausad selles osas – see on päris värskendav.”

 

“Hästi tehtud, trendikas, kaasahaarav – tihtipeale on sellised YouTube’i ja instagrami reklaamid, seepärast ma ei blokigi neid.”

 

“Kui reklaamitav asi on kasulik ja vajalik ning põhjendatakse ära, miks see hea on. Öelda võiks ka hinna ja kust seda osta saab.”

 

“Mulle meeldib kui blogija või youtuber reklaamib. Kui see on tõesti kasulik. Kui reklaamis räägitakse põhjalikult milleks seda vaja on.”

 

“Reklaam, mis tutvustab lühidalt ja ausalt toodet ning ei ole “liiga reklaam”. Selline reklaam ei tüüta ostjat ning jätab hea mulje.”

 

“Reklaam, mis on nutikas, paneb mõtlema, tõstatab mingi (ühiskondliku) kitsaskoha, pakub lahendusi ja pole pealetükkiv.”

 

“Reklaamis on toodud välja kõik vajalik, üleliigset infot on vähe, reklaam paistab silma, reklaam on aus.”

 

“Minu meelest on kõige parem reklaam selline, kus on tsipakene huumorit, mis on teistest huvitavam, mis on samas lihtne ja selge ja mis on ka tõsi.”

 

“Aus, hästi teostatud ja üheti mõistetav.”

 

“Peab köitma tähelepanu, samal ajal olema piisavalt lühike ja tabav. Disaini pool peaks ka olema selline, et Vau! Kuidas see küll tehtud?”

 

“Aus tootearvustus koos asjatundja arvamusega.”

 

“See, mis on teostatud viisakas vormis ja on üdini aus! Vahet pole, kas see toode siis töötab kõige paremini, peamine on see, et on antud aus hinnang.”

 

“See mis reklaamib lühidalt ja otse. Ei tee mingeid pettusi, vaid reklaam on aus, mis tekitab inimesele kindla tunde et see pole pettus.”

 

“Minu meelest hea ja kasulik reklaam on tõene, neutraalne ja mitte teisi halvustav. Ning just võiks reklaamida seda, millega mingi leht seotud on, sest siis on suurem tõenäosus, et inimest huvitab see reklaam. Nt kui lehekülje peamine teema on toit, siis väga ei reklaamiks nt meigi asju, sest see ei ole sellega seotud ja võib vaatajaskonda häirida.”

 

“Reklaam mis tutvustab piisavalt toodet, aga pole üle kiidetud ja ebasiiras.”

 

“Reklaam peaks olema tehtud täiesti tavalise inimese poolt. Aus ja head argumendid, miks just see toode on parim ja mis teeb selle eriliseks.”

 

“Ise olen võrdlemisi suur meedia tarbija. Kõige suurem kaaluga minu puhul on mitte sponsoreeritud YouTube’i videod. Blogijad/vlogijad, kes jagavad siirast entusiasimi toote kohta. Kindlasti mängib siin kohal rolli ka see, et olen nende pikaaegne jälgija ja usaldan nö nende maitset või teadlikust vastavad valdkonnas.”

 

“Hea ja kasulik reklaam on informatiivne. Endale isiklikult meeldivad sellised reklaamid, mis toovad inimesed nö maa peale tagasi. Ehk siis reklaamid, kus näidatakse näiteks liiklusõnnetusi, mis on seotud kõrvaliste tegevustega autoroolis vms. Tänapäeval on see ju suur probleem tegelikult.”

 

“Aus, minu arvates ei saa ükski toode olla 100% perfektne, ideaalne jms. kuigi reklaam peab toodet näitama just kõige paremas valguses ei tohi see olla ülepaisutatud. Ehk aus, kuid sutsu värvi lisatud, sest that’s how it actually works.”

 

“Aus ja kvaliteetne.”

 

“Reklaam, mis paneb inimesi mõtlema keskkonnale enda ümber ja tegutsema teisiti. Piisavalt lühike, omapärane ja kindla sõnumiga.”

 

“Näiteks näohooldustoodete puhul reaalsed pildid, nii enne kui ka pärast.”

 

“Reklaam, kus inimene ütleb ausalt antud toote positiivsed ja negatiivsed küljed.”

 

“Hea ja kasulik reklaam on see, kus läbi nalja või millegi tehakse ka inimesele selgeks, et see on ka talle kasulik. Mitte et osta see ja saad selle ka veel. Reklaam peab olema huvitav, siis tekib ka huvi toote vastu.”

 

“Informatiivne, võimalikult reaalne ja aus. Visuaalselt ja sõnaliselt selge ja haarav.”

 

“Informatiive ja aus.”

 

“Selline, mis ei ütle ainult, et tule osta ja saad poole hinnaga, vaid on aus. “

 

“Elame ajastul, kus üha rohkem ja rohkem inimesi pööravad tähelepanu kvaliteedile ning eelistavad asju, mis on looduslikumad ja langevad nende moraalide ning väärtustega kokku. Minu arvates on hea ja kasulik reklaam selline, mis on visuaalselt esteetiline (maitsekas, kvaliteetne, peamiselt minimalistlik) või humoorikas. Leian, et kuulsad reklaamnäod tõmbavad tähelepanu, kuid suurim pluss on see, kui reklaami klõpsates on lisateave võimalikult läbipaistev ja lihtsalt arusaadav.”

 

“Reklaam, mis ei sisalda üleliigset informatsiooni ega solvamist, aga on vajalik informatsioon olemas ja oleks toodud välja tõsielulised näiteid ning oleks priima, kui oleks huumorit juures. Kõige tähtsam on aus jutt!”

 

“See peab olema kindlasti lühidalt inimesele arusaadav, mis asi see on, kuna keegi ei viitsi pikka teksti lugeda. Ja hea reklaam on siis, kui see asi on reaalselt ka kasulik. Vabandust nüüd väljenduse eest aga, s*tta pole vaja ka reklaamida (mida ise väga ka ei ostaks).”

 

“Mulle meenub Eesti 100 sünnipäevaks valminud Kalevi reklaam, mis oli tohutult hea teostusega ja seda reklaami ma tõsiselt ootasin reklaamipauside ajal. Aga üldiselt pakub mulle huvi üllatus – viimasel ajal märkan üha enam eestlaste poolt tehtud häid reklaame, paranenud on kvaliteet ning teostusvõimalused. Väga palju loeb minu jaoks just video pool- kui see on suudetud teha minu jaoks paeluvaks ehk videos olev tegevus köidab, siis ma vaatan reklaami meeleldi.”

 

“Hea ja kasulik reklaam on reklaam, millega on nähtud vaeva ning, milles ei kasutata ainult sõna “osta”.

 

“Hea reklaam on ka reklaam, kus toote kvaliteeti või olemust tutvustakse 100% ausalt, tuuakse välja tema parimad ja ka halvimad küljed ( näiteks blogijad).”

 

“Kus räägitakse mõistlikku juttu ja ei reostata loodust ja liha reklaamid on täiesti kohutavad.”

 

Loodan, et vastused andsid hea ülevaate, mida noored reklaamis hindavad. On selge, et nad ihkavad autentsust üle kõige. Noored on väga teadlikud, kuidas asjad tegelikult käivad ning ilusate sõnadega liialdades, kaotame nad kiiresti.

Tundub, et noortele meeldib pigem selline otsekohene ja isegi veidi brutaalne lähenemine. Oma lemmikutest on nad toonud välja näiteks Mihkel Raua, kes sisuloojana on lugejaga aus ja otsekohene. Ja muidugi vürtsitab ta tekste enda isiklike kogemuslugudega, mida on ka alati nii põnev lugeda.

Kuidas teha siis sellist ausat ja vahetut reklaami, mis mõjub siiralt ja nagu inimeselt inimesele? Oleme testimas YU meedias platvormi, kus reklaami teevad edaspidi tarbijad ise.

YU kommuunis on ligi 50 noort, kes on valmis looma ettevõtetele sisuturundusmaterjali.

Kuidas asi töötab? Ettevõtte poolt saame sisendi, noored pakuvad välja turunduslahendused ning esitame parimad ideed ettevõttele. Ettevõte valib oma lemmiku ja noor, koostöös YU turundaja ja toimetajaga, asuvad lahendust ellu viima. Usume, et selline viis toob värskeid mõtteid nii ettevõtetele, kui ka kokkuvõttes rikastab veelgi enam Eesti reklaamimaastikku.

Soovid rohkem infot?

 

<div class="ml-form-embed"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-account="558525:p1m3x0x0s7"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-form="982274:w4o2l7"><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div>
<div class="ml-form-embed"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-account="558525:p1m3x0x0s7"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-form="982274:w4o2l7"><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div>