Revailder

Talud on oma väärtuse kaotanud. Uued tehnoloogiad nagu akvapoonika (veeloomade kasvatamine veemahutites) ja hüdropoonika (taimede kasvatamine mullata) muudavad elu traditsioonilise põllumehe jaoks väga keeruliseks. Kogu maailm valutab südant keskkonna saastatuse pärast ning seetõttu on revailderi ametikoht lausa hädavajalik. Revailderi ülesanne on taastada maa-alad, mis inimeste poolt põhjustatud keskkonna kahjustuste tõttu on hävinenud. Revailder eemaldab tarad ja taastab lindude lennuvõimalused, kisub üles maanteed ja asendab need metsadega.

Kas sulle meeldib töötada kätega? Sind huvitab aiandus, keskkond ja loomakaitse? Siis on revailderi elukutse just sinu jaoks. Kõik traditsioonilised nõudmised talupidamisest on selle ametikoha juures vajalikud. Samas on ka metsiku looduse haldamine ülivajalik oskus. Revailderi töötasu ei määra mitte see, kui viljakas tema saak on, vaid see, kui terve ja mitmekesine tema maalapp on. Kuna revailder muretseb eelkõige ökosüsteemi tervise pärast, siis on sellel ametil töötajad edukad nii kõrbetes, kui ka metsades.

 

Mida aeg edasi, seda suurem nõudlus sellise ametikoha järele tekib. Loodusressurss ei ole piiritu ja kui vaadata viimaste aastate tententsi siis kasutatakse seda aina ebasäästlikumalt. Kuidas elada oma elu nii, et ka keskkonnal oleks võimalikult vähem valus. Kasvavale põlvkonnale on seda väärtust kergem külge haakida, kui hakata neid harjumusi muutma täiskasvanul. Vaadates kui kiiresti on viimastel aastatel arendatud keskkonnasäästlike mootorite tehnoloogiat autonduses siis loodan, et kõik läheb paremuse suunas,

Alati võib aga tekkida huvigruppe, kes vastupidiselt käituvad, On erinevad koolkonnad ja liikumised ning oleneb, kes kõige kõvemat häält parasjagu teeb, nii ka teised järgi tulevad. Eesti näitel, Rail Baltic on justkui hea asi, aga kas ta ikka on vajalik? Mis saab siis, kui viiekümne aasta pärast liiklus käib läbi õhu, tunneli ja magnettorude. Suur keskkonna kahju tehtud aga tagantjärgi suurt muuta enam ei saa. Loodus on pekkis. Ilmselt on tarvis suuremat visiooni ja hinnangut.

Puhast ja säästvat loodust väga piiramatus koguses enam ei ole. See kahaneb hirmuäratava kiirusega. Kui midagi nüüd kohe ei muuda, siis on tulevastel põlvedel väga nukker elu.

Valdo Jahilo