Robotite nõustaja

Kui sa leiad, et robotid on ühiskonnale abiks ja vajalikud, oskad neid seadistada ja tunned nende mehhanismi, siis oled just õige inimene sellele ametikohale. Aastal 2030 mängivad robotid meie eludes suurt rolli, osutades abi kodutöödes ja pakkudes erinevaid teenuseid. Nad maksavad endiselt kõrget hinda, mõned tõeliselt tasemel mudelid võivad maksta sama palju, kui hea auto. Seepärast on robotiomanikel tarvis nõuandjat, kes aitaks neil roboti, kui koduabilise valiku osas langetada tark otsus. Robottehnoloogia on muutnud inimese igapäevaelu. Mõned robotid on nagu inimesed, oskavad autot juhtida ja süüa teha. Teised on seadistatud rohkem rutiinsete ülesannete täitmiseks, nagu näiteks kuivatama ja pühkima, tolmuimejat kasutama või lemmiklooma eest hoolitsema. Igal juhul on kodurobotite näol tegemist koduabiliste või hoolepakkujatega. Robotid tuuakse koju ka sel põhjusel, et nad hoolitseksid eakate pereliikmete eest. Robotnõustaja ülesanne on aidata perekonnal valida, mis tüüpi robotit neil tarvis on, ning vaadelda, kuidas nad vastastikku teineteisega hakkama saavad.  Kui robot ei sobi perekonda, siis aitab robotnõustaja leida olukorrale parima lahenduse.

Ei kujuta ette, kui robotid hakkavad koristama. Siis peab olema küll väga hästi seadistatud robot, kes arvestab erinevate nüanssidega. Iga kodu on unikaalne ning väga erinevate vajadustega.

Vanurid vajavad eelkõige suhtlemist ja neile meeldib meenutada varasemaid aegu. Kas robotid suudavad nendega empaatiliselt suhelda?

Võibolla on see tulevane põlvkond, kes on harjunud omavahel ekraanide vahendusel suhtlema ja nende jaoks on see täiesti mõeldav, et robot tuleb nende kodu koristama ning neid hooldama.

Sirje Talvistu

Tegevjuht, Koduhooldus OÜ