1. Kuidas sattusid fotograafia juurde?

Olen loov inimene ja katsetanud pikalt erinevaid valdkondi. Hetkel pakub fotograafia mulle huvi ja proovin end selles vallas edasi arendada. Kui juurte juurde minna, siis mu vanaisa oli fotograaf.. kuigi me ei ole kordagi kohtunud…

 

2. Kas ja kus oled oma eriala omandanud?

Õpin Tallinna Polütehnikumis fotograafiat.

 

3. Sa oled peamiselt fokusseeritud erotic-fashion stiilile. Miks?

Jah , erotic-fashion inspireerib mind. Selles on intrigeeriv element ja mulle ilmselt meeldib veidi piire kombata 🙂

 

4. Kuidas sünnib Sinu looming?

Looming võib alguse saada millest iganes– inspiratsioon tekib elulistest asjadest. Kui idee olemas otsin sobiva modelli, räägin meikariga ja valin riietuse ja muud elemendid ning asun pildistama. Ma küll hindan seda, et loov protsess oleks läbi mõeldud, kuid siiski ei tohiks minu meelest kunagi kaotada osakest juhuslikkusest ja kaosest.

 

5. Kus ammutad inspiratsiooni?

Ilu ja selle mõju ning erinevad varjundid on mulle alati edasiviivaks jõuks olnud.

 

6. Kes on Sinu klient?

Foto ei ole mu igapaevatöö, seega on sellisele küsimusele keeruline vastata. Ma pildistan ka portreesid ja lavastusi. Seega voib igaüks minu poole pöörduda. Kuid erotic-fashion kategoorias pildistan hetkel lihtsalt selleks, et end välja elada.

 

7. Mida pead fotograafia juures kõige olulisemaks?

Varem pidasin kõige olulisemaks “head silma”,  kuid olen nüüdseks veidi arvamust muutnud  ja arvan, et hea pilt nõuab ka tehnilisi teadmisi, õnne ja ka tehnikat.

 

8. Kas Sul on eeskujusid?

Aegajalt leian fotograafe, kes pakuvad inspiratisooni. Nimed muutuvad ajas ja ma arvan, et see on ka loomulik. Hetkel pakub vaimustust Daniel Sannwald.

 

9. Mida pead enda suurimaks saavutuseks?

On mitmeid pilte, mille sünni üle ma olen rõõmustanud. Seda juhul kui algne idee läheb metsa ja vaja kiirelt midagi uut genereerida.. Kui see õnnestub siis olen enda jaoks tõestanud, et saan hakkama.

 

10. Mille kallal praegu töötad?

Hetkel planeerin üht uut erotic-fashion seeriat stuudios. Teen seda lihtsalt selleks, et end peale pühi uuesti nö käima tõmmata. Kahe nädala päras pildistan ühe ajakirja esikaanetööd ja teen praktikat YES RIGHTS modelliagentuuris.

 

11. Mida soovitad algajale fotograafile?

See küsimus paneb mind muigama, kuna ma ei ole ka ise teab mis kaua pilte teinud. Hobikorras teinud umbes 5 aastat ja nüüd siis läksin kooli. Mäletan enda kogemusest, et põdesin päris palju erinevate tehniliste asjade pärast. Samas kunstnik minus sai alati võitu ja tegin pildid ikkagi ära. Ka aeglaselt arenedes on edasiminek suurem, kui mitte üldse proovides.

 

12. Kuhu oled jõudnud 10ne aasta pärast?

Unistan et elaksin San Franciscos ja saaksin seal end erotic-fashion zhanris proovile panna.

katrin viil 4 katrin viil 2 katrin viil 4 katrin Viil katrin viil3

Katriniga saad kontakti tema kodulehe kaudu!