Olukorras, kus salongid on kinni, võib olla parajaks väljakutseks olla enda juuste eest hoolitsemine. Juuksur Mariann Rückenberg jagab väga häid soovitusi. 

Hoidu tegemast suuri muutusi!

Võib tunduda hea idee end spontaanselt blondeerida, juukseid trimmida või tukka lõigata. Plaanid ja teostus võivad minna aga vastuollu ning hilisemaid kahjusid (loe: rikutud ja mahalõigatud juuksed) on raske siluda.

Mida häda korral teha võib:

– Väljakasvu värvida
– Otsi trimmida

2) Vali šampoon ja palsam, mis just sinu juustega sobib.

Lähtu põhimõttest – šampoon on peanahale, palsam juuksepikkusele. Nad ei pea olema komplektina. Miks mitte kasutada kohevust andvat šampooni ja silendavat palsamit? Neid võib olla mitu erinevat korraga kasutuses. Jälgi võimalusel toodete kasutajasõbralikkust ja toimeaineid. Pea meeles, et juuksehooldusvahendid mõjutavad lisaks juustele ja peanahale ka sinu hormonaalsüsteemi ja tervist üleüldiselt.

3) Pea piiri viimistlusega.

Less is more! Kasuta maksimaalselt 1-2 toodet korraga. Kui kasutad liiga palju viimistlustooteid, lähevad juuksed kiiremini rasuseks. Ainult 1-2 pumbavajutust on piisav viimistluseks ( vaht, seerum, õli, soenguvedelik, sprei). Silendavad tooted on mõeldud pikkusele, kohevust tekitavad tooted juuksejuurtele.

4) Mõned nipid juuste seadmisel:

-lühemad salgud näo ääres teevad näojooned pehmemaks ja näo kitsamaks;
-kohev krooniosa ja kukal teeb nägu piklikumaks:
-lokid jätavad juustest kohevama ja paksema mulje;
-sirged juuksed on alati pikemad kui lokkis;
-Kui värv või lõikus on väljakasvanud, saad tähelepanu eemale juhtida juuste aksessuaaride ja punutistega.
Tee lohakas kalasaba, korja värskeid kevadlilli juustesse, naudi päikest ja tunne rõõmu kevadest kuniks sinu juuksur uuesti tööd alustab.

 Oma nippe jagas Nõmme Ilukeskuse juuksur Mariann Rückenberg.

Fotod: gipghy.com ja pexels.com