Kui keskenduda ainult ühele elemendile näos, on see meigipõhi. Meigipõhi on kunstniku jaoks nagu hea pinnas, millele luua tõeline meistriteos.
Meigipõhja tegemiseks võiks varuda aega umbes 20 minutit. Alustades tuleks otsida sobiv jumestuskreem. Kui sul on rasune nahk, kasuta vahapõhjalist jumestuskreemi, nii ei hakka nägu kiirelt läikima. Kui sobiv jumestuskreem on leitud, võta kasutusele meigišvamm. Švammiga on põhja kõige lihtsam peale kanda. Švammi võid lasta voolava vee alt läbi, et see vee sisse imaks, nii muudad protsessi enda jaoks eriti nauditavaks.
Alusta meigipõhja pealekandmist alati lõua otsast. Seda juhuks, kui jumestuskreemi kipub liiga palju švammile jääma, siis on seda lõualt lihtne ära pühkida. Liigutused peaksid olema õrnalt tupsutavad, kindlasti ei tohiks meigišvammi näo peal lohistama hakata. Nii toimides tekitad meigipõhjal ebamääraseid kraapeid. Kasuta põhja tegemiseks pigem meigišvammi, kui meigipintslit. Meigipõhi peaks jääma võimalikult loomulik, justkui läbikumav. Kui sul kipuvad olema näiteks tumedamad silmaalused, siis sega põhjatoonile imevähe oranži neutralisaatorit. Nii taandad oluliselt sinakat tooni silmade all. Kui tegemist on aknega, siis sega hulka tibake rohelist tooni.
Kui meigipõhi on peale kantud, tuleks see puudriga kinnitada. Raputa tolmpuuder puudripadjale ning hõõru puudripadja ääred omavahel kokku. Üleliigne puuder klopi padja seest välja. Nüüd on puuder korralikult puudripadjas ning puuderdamine võib alata. Puuderda korralikult üle näo ning kui soovid eriti kestvat tulemust, siis võta käiku ka fixing spray. Nii muutub põhi veekindlaks ja peab vastu veelgi kauem.
Nonii, polegi see meigipõhja tegemine nii kiire protsess, kui alguses tundub. Meigipõhi võtab omajagu aega, kuid tulemus on seda igati väärt.