Juba möödunud sajandi kaunitarid said aru, et pisut punast huulevärvi, natike põsepuna ja paar tõmmet musta ripsmetušsi on moe tallermaal naise põhiline arsenal. Audrey Hepburn jäi kogu oma karjääri ajal truuks ühele jumestuskunstnikule – Alberto De Rossile, kes lõi kuulsa „Audrey Hepburni silmameigi“, värvides ripsmed tuššiga ning eraldades pärast haaknõelaga iga ripsmekarva. Sean H. Ferreri sõnul ütles Audrey pärast oma jumestuskunstniku surma, et tal on tunne nagu oleks kaotanud oma venna ega tahakski enam töötada.

Marlene Dietrich kirjeldas suhet oma jumestuskunstnikuga kui „kuriteokaaslased.“ Filmi Kismet  (1944) filmimise ajal, kui Marlene oli neljakümne kolme aastane ning ilulõikused alles lapsekingades, leiutas diiva ise noorendava näopingutustehnika. Nimelt lasi ta oma jumestuskunstnikul väänata juukseid imepeenikese niidiga klambrite ümber nii ägedalt, et pingutas sedamoodi näonahka. Vahel oli tulemus isegi verine.

Ann Sheridan palus alati, kui tal oli paha tuju, oma meikaril enda juurest läbi astuda ning lisada veidi veetlust. Lana Turner lasi aga oma isiklikul jumestuskunstnikul vahetult enne filmivõtete The Postman Always Rings Twice  (1946) algust, kui ta armeesse võeti, endale selgeks õpetada kõik nipid, et ta oleks suuteline ise end filmi jaoks meikima. Lana lihtsalt ei usaldanud mitte kedagi teist.

1953ndal aastal oli Marilyn Monroe elus periood, kui ta elas oma sõprade, Amy ja Milton Greene´i, juures Connecticutis. Ta nautis raamatuid, jalutuskäike metsas ning armastas kümmelda. Ühel päeval vahuvanni võttes koputas Amy vannitoauksele. Saanud loa sisenemiseks nägi sõbranna üleni vahust Marilyni, nahk säravalt roosa nagu maasikalimonaad. Ta tunnistas, et Marilyn oli tõeliselt ilus. Monroe vapustav välimus saigi tema kaubamärgiks. Monroe ise on öeldnud: „Uuri oma nägu hoolikalt ja otsusta, millele sa tahaksid enam tähelepanu tõmmata. Mitte ühelegi mehele ei meeldi tüdruk, kes näeb välja nagu kaunistatud tort. Kuid kui oled küllalt osav, võid kasutada isegi lauvärve ilma, et mees märkaks, et sa üldse meigitud oled! Minu arvates muutub enamik tüdrukuid ihaldusväärsemaks, kui neil on sädelevad laud ja niisked huuled. Sellise efekti annab ka tilk õli laugudel. Kui aga oskad ka huulepintsliga osavalt ümber käia, ei suuda mitte miski sind veelgi ligitõmbavamaks teha!”

Millised on Sinu aegumatud ilurituaalid?