Minu nimi on Aija Kivi (30). Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias ehtekunsti eriala, aga viimased viis aastat olen tegelenud peamiselt stilistikaga. Varem töötasin Cosmopolitani ajakirjas moetoimetajana, hetkel aga olen MOOD veebiajakirjas samal ametikohal. Vabakutseliselt teen ka stilistikat nii ajakirjade moeseeriatesse kui ka reklaamidesse ja muusikavideodesse.

Jõudsin stilistikani läbi enda isikliku huvi. Alguses oli lihtsalt huvi teada rohkem, mida kujutab endast töötamine moeajakirjas. Cosmopolitani peatoimetajal ei läinud abi vaja, seega sain Karolin Kuusiku assistendiks, kes oli tol ajal ajakirja moe-ja ilutometaja. Ühel hetkel pakuti seda ametikohta mulle seoses teiste inimeste lahkumisega. Mulle väga meeldib mu töö ja olen õnnelik, et mul oli tol ajal piisavalt julgust ja tahtejõudu, et teha samme, mis viisid mind kohta, kus olen praegu.

Fotol toimub seeria pildistamine MOOD ajakirja novembrinumbrisse, kuhu tegin stilistikat. Foto annab väga hästi edasi seda, mis toimub iga moeseeria teostamisel. Alati on vaja kusagilt sättida nii juukseid kui riideid, et saada võimalikult ideaalne pilt. (Foto: Kalle Veesaar)

Töötan ka moetoimetaja MOOD veebiajakirjas, seega kuulub minu töö juurde ka disainerite intervjueerimine. Siin näiteks teengi väikest miniintervjuud selle aasta Kuldnõela võitja Kristina Viirpaluga. Küsisin temalt paar küsimust, mida lindistasin enda mobiiliga. (Foto: Kristiin Kõosalu)