Portail.ee asutaja ja peatoimetaja, vabakutseline stilist

 

Kutsun teid endaga moodi täis nädalavahetusele, mis kahe päeva asemel kestis lausa neli. Nimelt jagan teiega oma tegemisi oktoobris aset leidnud Tallinn Fashion Weeki maratonilt, mis on ühele stilistile, moetoimetajale või moemaanile kohustuslikumaid üritusi meie moemaastikul! 

Moenädala etendustel käimine on minu jaoks alati põnev. Ma ei pruugi olla küll iga disaineri tulihingeline fänn, kuid oma ametite juures pean ma kursis olema Eesti moemaastikul toimuvaga. Samuti meeldib mul end üllatada lasta nii kollektsioonidel kui ka erinevatel stilistikalahendustel ja inspiratsiooni vastu ei ole mul kunagi midagi. 

Kes võibolla minu looga oluliselt tuttav ei ole, siis Eesti moeringkonda jõudsin ma pooleldi juhuslikult ja pooleldi läbi väga suure teo- ja töötahte. Ma ei ole küll moeajakirjandust ja stilistikat ametlikult õppinud, kuid vabatahtliku töö Eesti suurimate moeürituste telgitagustes on mu toonud täna sinna, kus ma olen.

Muide, mulle meeldib siiamaani alati piiluda backstage’i, sest seal kipub ikka parajalt melu ja põnevust olema. Seekord käisin muidugi “asja pärast”, sest Portail.ee portaali oli planeeritud vastav artikkel. Viimasel ajal pühendangi rohkem aega moest kirjutamisele kui moe stiliseerimisele, kuid sellegipoolest võtan paar-kolm-neli korda aastas rõõmuga vastu väljakutse stiliseerida mõni suurem moeetendus või fotosessioon. Ei saa lasta moeajakirjas töötades kogutud oskuseid rooste!

Nädalavahetust kasutan ma ka selleks, et oma riidekappis korda luua. Kas panete tähele, et pea kõikidel mu särkidel ja pintsakutel on käised üles keritud? Täielikult my thing. Samuti olen tähele pannud, et kasutan oma stilistikatöödes ka modellide peal alati sama võtet.

Ma paraku nii usin ei ole, et nädal ette panen endale kõik komplektid valmis, mida plaanin moenädalal kanda, kuid paaril õhtul õnnestus mul väike eeltöö teha küll. Ja laupäeval oli mul aega maa ja ilm, et vaadata, milles ennast õhtul hästi tunneksin. Läksin lausa nii mugavuse teed, et valisin selga Lindex Pink kollektsioonist siidisärgi, mis võibolla on rohkem öösärgiks mõeldud. Sleepwear as streetwear? Proovime aga järele. Muide, igale alustavale stilistile soovitan oma esimene palk investeerida aurutajasse. See on mu lemmikumaid masinaid terves majapidamises.