Betti kireks on suurt ettevalmistust ja vaeva nõudvad fotolavastused. Ta tunneb, et kui kasvõi ühe suurepärase pildi peale on kulunud terve päev siis võib ta oma tööd ja vaeva uhkusega esitleda. Betti mõistus genereerib pidevalt igapäevaelus nähtu põhjal uusi ideid ja nii üritab tüdruk neid üksteise järjel ellu viia. Hiljuti võttis ta tõsisemalt käsile videote tegemise. Suve jooksul jõudis Betti videograafina osa saada ligikaudu kümnest pulmast. Ta on omandanud fotograafi hariduse Tallinna Polütehnikumis, võtnud osa Viktor Koshkini ja Kristjan Lepa valguskoolitusest ning harib end pidevalt iseseisvalt kõikvõimalike õpetusvideote ja artiklite abil.

Betti, miks Sa tahtsid YU´le fotošuudi teha?

Olin fotosessiooni korraldamisest huvitatud, kuna välja pakutud idee oli mul endalgi juba pikalt mõttes olnud. Varem oli see asukoha puudumise tõttu ära jäänud aga nüüd tekkis hea põhjus tutvuseid kasutada ning sobiv talu saigi leitud.

Räägi pildistamise ettevalmistusperioodist?

Pildistamise ettevalmistamine kulges sujuvalt, hõlmas sobiva modelli leidmist, läbirääkimisi modelliga ning talu omanikega. Mul on hea meel, et kõik asjaosalised olid väga abivalmid.

Kui kerge/raske oli leida lokatsioon? Kas kõik kulges planeeritult või tuli ka takistusi ette?

Kõige suuremaks probleemiks osutus täpselt vastupidine sellele, mida olin eelnevalt arvanud – mitte meie ei kartnud lehmasid vaid hoopis nemad hakkasid  iga lähenemiskatse peale vastassuunas jooksma. Õnneks oli modell Hristina ise valmis neil järel käima ning mõni üksik välja valitud loom lubas modelli endale piisavalt lähedale, et sai nina peale pai teha.

Tänan Kõrgemäe talu peret, eriti Klarikat kes meile igal sammul abiks oli ja oma tegemised meie pärast pooleli jättis. Veel tahaksin tänada modell Hristina Parimskajat, kes väsimatult karja järel jooksis.  Aitäh ka minu elukaaslasele Henrile, kes kogu varustust kandis ning karja sobivasse kohta aitas suunata! /Betti Säre/

_MG_6079 copy _MG_6123 _MG_6358 copy (1) _MG_6401 copy _MG_6459 copy _MG_6531 copy

Vaata ka Betti Säre kaamera all valminud YU Magazine´i tutvustavat videot!