Sa kolisid välismaale elama ning reisid veel mujal riikides. Miks oled otsustanud sellise elustiili kasuks?

Ma arvan, et viis aastat tagasi, mil kolisin Taani, ei saanud ma tegelikult arugi, millise elumuutuse teen ning mis mind ees ootab. Välismaal elades muutud inimesena avatumaks ning näed võimalusi teise pilguga. Tekib tuhin näha rohkem ja rohkem, kuni ei oska reisimiseta elu ette näha.

 

Milline on sinu lemmikriik või -koht, mida oled külastanud?

Lemmikut on raske valida ning olen seda vastust mitu korda muutnud. Saan nimetada kolm lemmikut: Gambia, Puerto Rico ja Mehhiko. Igal reisil on oma lugu ning igasse riiki läheks võimalusel tagasi.

 

Kas eelistad reisida üksinda või kellegagi koos?

Eelmisel kuul, juunis reisisin esimest korda üksi.Lendasin nädalavahetuseks Belgiasse. Üksinda reisimine on kindlasti seiklusrohke, kuna see lükkab olukordadesse, kuhu kellegi teisega reisides ei satuks: näiteks suhtlemine ja sõbrunemine võõrastega. Saab teha plaane enda tuju järgi ning olla oma aja peremees. Olenevalt reisist armastan mõlemat viisi, kuid ilmselt eelistaks kaaslasega.

 

Kes on sinu jaoks parim reisikaaslane?

Minu ema. Võtame iga aasta ette huvitavaid sihtpunkte ning just temaga on mul seni kõige meeldejäävamad reisid.

 

Kuidas leiad soodsaid lennupileteid, autorente ja ööbismiskohti?

Paljuski mängib kaasa minu alguspunkt Taani, kus ma hetkel elan. Siit on rohkem ja paremaid ühendusi. Tegelikult järgin kõikide reiside puhul (lennupiletitest ööbimiseni) samu reegleid. Lennupiletite otsimisel arvestan nii ostu kui lendamise kuupäevadega (homne pilet võib tänasest odavam olla). Lepin ööbimiskohtadega, kus katus on pea kohal, luksust ma ei otsi. Muidugi tuleb ööbimine planeerida võimalikult vara, soovitan tutvuda kõikide võimalustega: booking, Airbnb, Facebooki grupid, hostelid.

 

Kui kaua oled reisinud?

Esimest korda reisisin 12 aastat tagasi Egiptusesse. Tihedamini olen aga reisinud viimased kaheksa aastat ning nüüdseks olen käinud 40 riigis.

 

Mida on reisimine sinu elus muutnud?

Kui keegi oleks rääkinud mulle kuus aastat tagasi minu praegusest elust, oleks ma küsinud endalt “How the hell am I going to pull it off?”. Ma arvan, et kui ma poleks välismaale kolinud, oleksin endiselt Eestis enda kastis elanud ning sellisest elust ainult unistanud. Nüüd näen kõiki võimalusi suuremalt ning tunnen, et suudan unistused täide viia. Tean, et elu kuskil mujal ei ole nii lilleline kui meil, samuti tean, mis on koduigatsus ja rõõm, kui maandun Lennart Meri lennujaamas.

 

Mis on sinu unistuste sihtkoht?

Austraalia. Soovin rentida bussi ning sõita läbi terve Austraalia.

 

Kas tahaksid veel mõnes riigis kauem peatuda ning seal mõnda aega lausa elada?

Kui peaksin kuhugi hetkel kolima, siis ilmselt valiksin Hollandi või Saksamaa, mis pakuks sarnast elustiili, mis mul hetkel on. Samuti on peast läbi käinud Kanada ja Austraalia, kus sooviksin nende elustiilist maigu suhu saada.

Intervjueeris Merite Pärn
Toimetaja Merily Šmidt