5.­−7. augustil leiab Kose lauluväljakul aset heategevuslik Maheda Muusika festival, mis on kõigile tasuta.

Muusika toovad kuulajateni Estonian Voices, Kukerpillid, Mari Jürjens, Silver Sepp, Mick Pedaja, Forest Kämp, Puuluup ning Norman Salumäe jpt.

Mick Pedaja. Foto Sanda Leis

Lisaks tulevad kohale mahe-­ ja ökokaupmehed üle Eesti, et pakkuda külastajatele värskendavat kõhutäit ja mahedat Eesti kaupa. Festivali alal leiavad tegevust ka kõige pisemad festivalikülastajad.

„Oleme oma festivali peaeesmärgiks võtnud pakkuda tasuta kvaliteetseid kultuurielamusi kultuurihuvilistele inimestele üle Eesti, sh. vähekindlustatud inimestele ja peredele,” sõnab projekti­ ja programmijuht Sandra Leis.

Samuti peavad festivali korraldajad oluliseks maheda mõtteviisi kujundamist mahetoitlustajate ja ­ettevõtete abiga, väiketootjate ja tarbijate võrgustiku arendamist ning Kose Noortelavale kasutuse leidmist.

Maheda Muusika festivalist saadavate annetuste eest toetatakse Kose Muusikakoolis huvihariduse andmist. Peale viit korraldusaastat otsustati sündmuse formaati muuta luues see festivaliks.

Maheda Muusika festivali pressipealik Marii Reinu sõnul on sel aastal esinemas lausa 15 imelist eesti artisti/koosseisu, sh nt Gertu Pabbo, Mikk Mäe, Estonian Voices, Mari Jürjens, Mick Pedaja, Kukerpillid jne. Lisaks selle on festivalil pakkuda muudki. „Kui varasemalt on toimunud sarnane pidu vaid üks õhtu, kus on publikuni toodud erinevaid eesti muusikuid, siis sel aastal toimub kolmepäevane festival, kust lisaks rikkalikule muusikaprogrammile leiab mahetootjate laada, õpitoad noortele, head mahedat toitu ning kindlasti uusi ning häid inimesi, kellega koos nautida festivali”, selgitab Marii.

Festivalile on pressiesindaja sõnul oodatud kõik eestimaise muusika austajad ning festival on kõigile tasuta. „Meie üks peaeesmärkidest on ka see, et rahaliselt vähekindlustatud pered saaksid osa suvisest muusikafestivalist, kus lisaks muusikale leiab muudki põnevat”, lisab Reinu.

MMF plakat

MMF logo

Maheda Muusika festival on välja kasvanud Maheda Muusika õhtutest, mida korraldati Kose Noortelaval esmakordselt 2009. aastal Mihkel Leisi eestvedamisel. Maheda Muusika õhtuid on nende aastate jooksul rikastanud Hedvig Hanson, Sandra Nurmsalu, Karl Erik Taukar, Kruuv, Anu Taul, Malcolm Lincoln jpt. Tänaseks on loodud MTÜ Maheda Muusika ühing, mille peamiseks tegevuseks on Maheda Muusika festivali korraldamine ja läbiviimine.

Ürituse ja täpsema lisainfo leiad siit.

Logo ja plakati autor: Janno Saft

Fotod: Sandra Leis