Helen Varik on noor ja entusiastlik Youtuber, kelle suurimaks kireks on meigikunst. Just Youtube’i vahendusel jagabki ta oma meigialaseid teadmisi. Esitasime talle mõned küsimused. Heleni kanaliga saad tutvuda SIIN

Kuidas sündis idee alustada enda Youtube’i kanaliga?

YouTube’i kanalit ajendasid mind tegema eelkõige mu sõbrannad ja perekond. Mulle oli juba mõnda aega meeldinud YouTube’ist meigiteemalisi videosid vaadata ja tänu sellele hakkasin üha rohkem erinevaid tooteid katsetama ja oma meigioskusi testima. Mingi hetk hakkasin sõbrannadele ka oma lemmikuid soovitama ja nad said aru, et see kategooria on minu jaoks tõeliselt paeluv. Aja möödudes hakkasin saama komplimente ka mu meigioskuste paranemise osas ja sellele järgnevalt soovitasid sõbrannad hakata videosid tegema nii toote soovitustest kui ka meigi õpetusvideotest.

Millised olid alustamisel Sinu suurimad hirmud või murekohad ?

Hirme ja murekohti oli mitmeid – kust üldse alustada? Mis tehnikat vaja oleks? Milline peaks valgustus olema? Kuidas videosid monteerida? Mida sõbrad ja tuttavad sellest ettevõtmisest üldse arvaks? Mis siis, kui keegi mu videote vastu huvi ei tunne? Aga lõpuks tuli kõik iseenesest. See väide, et tuleb lihtsalt kuskilt pihta hakata nende võimalustega, mis on, peab kindlasti paika ja aitas mind esimese sammu tegemisel. Kõik muu tuleb aja pikku ise.

Siiani oled teinud videoid ainult inglise keeles, kas oled mõelnud ka eesti keelt kõneleva jälgijaskonna peale?

Ma küll viivuks mõtlesin selle peale, aga eestikeelseid videosid ma tegema ei hakka, kuna ma ei taha oma vaatajaskonda piirata vaid eesti keelt kõnelevate inimestega. Kuigi ma saan aru, et eesti keeles videote tegemine kasvataks võib-olla kanali vaatajate arvu kiiremini, tunnen ma siiski, et pikas perspektiivis ei anna see nii suuri võimalusi kui rahvusvahelisel tasandil videote tegemine.

Kas Sinu videod on mõeldud ainult inglise keelt kõnelevatele inimestele?

Ma usun, et mu videod on kõigile neile, kes mu sisuloome vastu huvi tunnevad ning kuna inglise keel on ülemaailmselt üks levinumaid keeli, siis minu silmis avab see rohkem uksi kui see, kui ma teeks videosid vaid eesti keelt kõnelevatele inimestele.

Kes moodustavad suurima osakaalu Sinu jälgijatest?

Kõige suurem osakaal minu jälgijatest on vanuses 18-24, millele järgneb 25-34. Üksikuid vaatamisi esineb ka nooremate ja vanemate vanusegruppide seas. Geograafilisest aspektist on põhiline vaatajaskond Ameerika Ühendriikidest, aga ka Suurbritanniast, Kanadast, Austraaliast ja muidugi Eestist.

Nagu me kõik teame on Yotubes tuhandeid meigiteemalisi kanaleid, mille poolest Sinu oma erineb?

Ma arvan, et iga kanali teeb omanäoliseks just see isiksus, mis kanali tegijal on. Kuigi ka videote sisu ja kvaliteet on oluline, meelitab inimesi ligi siiski see, kui nad tunnevad, et saavad samastuda. Ma arvan, et ka minu kanalit eristab teiste omadest just minu isiksus, mis mu videotest esile tuleb.

Kui kaua oled Youtube’i videosid teinud?

Peatselt saab täis 2 aastat sellest ajast, mil oma esimese video postitasin.

Kas võiksid töötada igapäevaselt teisel erialal ning teha Youtube’i ainult hobikorras?

Antud hetkel ongi selline väljavaade minu jaoks kõige reaalsem. Aga kes teab, võib-olla on tulevikus asjad teisiti.

Kas kujutad ette, et Youtube’i videote tegemine oleks ühel päeval Sinu jaoks täiskohaga töö?

Ma seda küll hetkel ette ei kujuta, aga unistusena ta mul kindlasti mõtteis mõlgub. Mulle meeldib olla oma aja peremees ja töötada just siis, kui ma tahan. YouTube’i videote täiskohaga loomine annaks mulle võimaluse tegelega oma kirega ja annaks nii ajalises kui ka loomingulises mõttes vabaduse.

Kust saad inspiratsiooni videote tegemiseks ?

Inspiratsiooni saan tihti teiste YouTuber’ite videotest, oma sõprade/jälgijate soovitustest ja vahel turgatavad videote ideed ka täiesti iseenesest pähe.

Kes on Sinu lemmikud Youtuberid, keda jälgid?

Minu suurimad lemmikud on KathleenLights, Samantha Ravndahl, Jamie Genevieve, RawBeautyKristi, Tati ja MannyMUA. Jessi Smiles oli samuti mingi hetk mu suur lemmikuid, aga kahjuks ta eriti videosid enam ei postita.

Kui saaksid ühega neist kohtuda, siis kelle valiksid?

Nende seast valiksin kindlasti KathleenLights’i, kuna tema videote põhjal olen ma veendunud, et me oleme iseloomude poolest väga sarnased ja saaksime suurepäraselt omavahel läbi.

Kui aeganõudev on ühe video tegemine ideest – teostuseni?

Videote ajaline kulu on väga varieeruv. Mõne video idee tuleb iseenesest, saab kuskil 30 min-1 h filmitud ja 1 päevaga monteeritud. Teine kord jälle on mitu päeva sellist, kus ei ole ühtegi ideed või võtab filmimine ja monteerimine tohutu aja. Siiski, keskmiselt kulub ühe video peale aega kuskil 3 päeva.

Milline on Sinu eesmärk seoses enda Youtube’i kanaliga?

Ma olen üritanud enda jaoks sihiks seada pideva arengu – nii videote kvaliteedi poole pealt kui ka sisu osas. Loodetavasti kaasneb sellega ka kanali vaatajate arvu suurenemine.

Mida soovitaksid alustavale Youtuberile või inimesele, kes sooviks sellega algust teha, kuid pelgab või kahtleb, kas tal oleks nii tihedas konkurentsis veel midagi innovaatilist pakkuda?

Parim nõuanne, mida saan anda, on täpselt seesama, mida ma ise järgisin kanalit alustades – tuleb lihtsalt hakata pihta ja selleks ei ole tegelikult tarvis parimat tehnilist varustust ega ekspertiisi. Tasub meeles pidada, et need kõige kuulsamad YouTuber’id on samamoodi alustanud kusagilt ja õppinud, arenenud protsessi käigus. Ka see klišee ütlus, et parim viis edu saavutada on jääda iseendaks, peab minu silmis paika. Just selle sama põhjuse pärast, mida juba eelnevalt mainisin – kui vaataja tunneb, et ta samastub video tegijaga, on suur tõenäosus, et ta tunneb rohkem huvi ka tulevaste videote vastu. Iga kanal on erinev ja kuigi YouTube’i videote tegemine on aina kasvav trend, soovitan mõelda pigem nii, et täpselt nagu iga inimene on erinev ja omanäoline, nii on ka YouTube’i kanalitega – mitte kellegi kanal ei saa olla täpselt selline nagu sinu oma. Kes teab, võib-olla on sinu kanal just see, mis on praegusest turust puudu ja saavutab suurejoonelise edu 🙂