Laupäeval, 10. märtsil tähistame Valter Ojakääru 95. sünniaastapäeva ja sellel päeval ilmub Eesti muusikalettidele uus jazzilik album “Aitäh, Valter Ojakäär!”.

Idee kasvas välja samanimelistest kontsertidest, millest esimene toimus 20. jaanuaril 2017. Ivi Rausi: “See oli Eesti Jazzliidu kevadhooaja programmi avakontsert, millega soovisime avaldada tänu Maestro Ojakäärule tema hindamatu panuse eest Eesti jazzi lukku. Valter Ojakäär oli ja on Eesti jazzi suurkuju. Tänu temale teame, mis selles muusikamaailmas toimus nii meil kui ka mujal. Tänu temale saame laulda laule, millest suur osa on jõudnud aja jooksul erineva põlvkonna lauljate repertuaari. Ojakääru lood on ajatud ja igihaljad. Need puudutavad meie hinge ja panevad silmad särama. Need laulud aitavad mõista elu ja selle saladusi. Need aitavad elada.”

Album on kolme Eesti lauljatari, Helin-Mari Arderi, Ivi Rausi ja Liina Saare ühine tänu Eesti jazzi grand old suurkujule. Kolme lauljatari nägemus ja tõlgendus saavad kokku ühel helikandjal.

Helin-Mari Arder: „Valter Ojakääru loomingus on veel palju sellist, mis ootabki uuesti avastamist. Kuna meie kokkupandud kava koosneb kolme laulja tõlgendustest, on selles kindlasti selliseid värve ning igaühele ainuomast improvisatsiooni, mida üksainus esitaja ei suudaks pakkuda.“

Päikeselise häälega Helin-Mari Arder astus publiku ette aastal 2001. Ta on lõpetanud G. Otsa nimelise Muusikakooli ning Helsingi Metropolia Ülikooli ja välja andnud üle kümne albumi, millest esimene ilmus aastal 2003.Rohkem infot leiab SIIT.

Liina Saar on õppinud EMTA-s, Göteborgi Muusikaakadeemias ja Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on loonud muusikat mitmetele koosseisudele, neist tuntuimad MiaMee ja Ajavares. Rohkem infot leiab SIIT.

Ivi Rausi on lõpetanud EMTA kaasaegse improvisatsiooni eriala ja osalenud erinevates vabaimprovisatsioonilistes workshoppides üle Euroopa. Ta on andnud välja kaks autoriloomingulist albumit “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Rohkem infot leiab SIIT.

Lisaks lauljataridele musitseerivad albumil neli suurepärast jazzmuusikut:
Danel Aljo – saksofonid
Jaan Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid

Plaadiesitluskontserdid:

  1. märts kl 17 Pärnu Raekoda
  2. märts kl 17 Pajusi Rahvamaja
  3. märts kl 20 Philly Joe’s Jazziklubi
  4. aprill kl 19 Viljandi (Jazzkaar)
  5. aprill kl 19 Türi (Jazzkaar)