Kuidas sattusid fotograafia juurde?

Teevi: Huvi fotograafia vastu tekkis juba põhikoolis ja isegi mitte otseselt pildistamise vastu, vaid esmalt hakkasin praktiseerima fototöötlust. Teadsin alati, et tahan millegi loomingulisega tegeleda ning fotograafia oli selleks kõige õigem valik. Minu arust on maailm läbi kaamerasilma hoopis huvitavam ning fotole on võimalik püüda ka seda, mida palja silmaga ei pruugi näha.

Teesi: Fotograafia hakkas mind huvitama juba üsna varakult. Võiks arvata, et peres oli juba eeskuju olemas või sai juba väga noorena käidud putukaid ja lilli pildistamas, kuid nii minu kui mu õe puhul tekkis huvi hoopis teistpidi. Nimelt oli meie jaoks äärmiselt põnev eksperimenteerida erinevate fototöölusprgorammidega. Võiks öelda, et kõigepealt tuli huvi fotomanipulatsiooni vastu ning seejärel oli pildistamise huvi juba paratamatu tagajärg.

 

Kas ja kus oled oma eriala omandanud?

Teevi: Fotograafiat õppisin ma Tallinna Polütehnikumis aastatel 2012-2014. Samuti on läbitud mitmeid lühikursuseid.

Teesi: Oma fotoeriala olen saanud Tallinna Polütehnikumist. Seal oli selleks 2-aastane õpe, mis hõlmas süviti nii teooriat kui ka praktikat.12022463_849709965127575_8835109536794384270_o

 

Kellele on Sinu fototeenus suunatud?     

Teevi: Minu sihtrgupiks on lapseootel naised koos peredega.     

Teesi: Minu sihtgrupiks on pered vastsündinud beebiga. Kogu minu töö hõlmabki 90% ulatuses alla 2-nädalaste beebide jäädvustamist kunstilisel viisil. Tihtipeale tullakse ikka ja jälle tagasi, et jäädvustada ka järgmisi eluetappe, näiteks istuma õppimist ja käima hakkamist.

 

Kust ammutad inspiratsiooni?

Teevi: Inspiratsiooni ammutan nii teistelt oma ala professionaalidelt kui ka internetist, kuid eelkõige kliendilt endalt. Ma üritan sessiooni algul ära tunnetada, millise isiksuse ja loomuga klient on ning selle järgi siis otsustada, mis suuna ja iseloomuga pildid tegema peaks.

Teesi: Insipiratsiooni saan ma tegelikult igaltpoolt. Poes käies jäävad alati silma igasugused korvikesed ja ämbrikesed, kuhu vähegi beebid sisse mahuvad. Lilled on samuti ühed suured lemmikud. Kasutan neid oma stuudios palju. Beebid ise on muidugi peamiseks inspiratsiooni allikaks, sest kõik nad on oma tegu ja oma nägu.

12037958_1146008855429323_2377123208458102442_n

 

Mida pead fotode puhul kõige olulisemaks?

Teevi: Väga tähtis on muidugi emotsioon, mis annaks edasi pildi loo ja tunnetuse küll aga pean kõige olulisemaks valgust. Kaunid fotod saavad eelkõige sündida ainult headel valgustingimustel ja oskuslikul valguse kasutamisel. Valguse olemust ja käitumist õpin ma siiani igapäevaselt ja ilmselt päris selgeks ei saa ma seda kunagi.

Teesi: Kõige olulisem on valgus! See on foto põhi ja sellele rajanevad kõik järgmised aspektid. Valgus tundub lihtne mõiste, kuid osata seda just enda kasuks pöörata nõuab palju harjutamist.

 

Kas Sul on eeskujusid?

Teevi: On ja lausa mitu. Kõige suuremaks eeskujuks pean Kanada fotograafi Alli Pecki. Samuti on suureks eeskujuks olnud Austraalia fotograaf Erin Elizabeth ja USA fotograaf Bailey Smith. Ma naudin nende fotograafide käekirja, stiili ja tööeetikat.

Teesi: Kuigi tipptasemel vastsündinute fotograafe on maailmas väga palju, siis pinksamalt jälgin nii umbes 5 erineva fotograafi teekonda. Nad kõik erinevad stiililt veidike teineteisest, kuid kõigi töös on nüansid, mis mulle väga meeldivad ja mida ma ka oma tööga ühildada proovin. Tegemist on Ameerika fotograafidega.

 

Mida pead enda suurimaks saavutuseks?

Teevi: Väga suureks saavutuseks pean 2013 aastal läbiviidud ülemaailmset fotoprojekti One Moment, mille raames kutsusime üles tervet maailma ühel ja samal ajahetkel pildistama. Tulemuseks olid ilusad ja lahedad fotod, mis saadeti meile lausa 80 erinevast riigist. Väga uhke olen ka oma pisikese hubase stuudio üle, mille koos õega avasime 2015 aasta suvel.

Teesi: Isiklikult tunnen, et suurimaks saavutuseks on oma stuudio avamine ja see täiskoormusel tööle panek. Kui varasemalt sai sessioone korraldatud vaid klientide kodudes, siis stabiilsed tingimused oma stuudios tõstsid mu pildid uuele tasemele.

 

Mida soovitad algajatele fotohuvilistele?

Teevi: Kindlasti palju sihikindlust! Leida tuleks see teema või žanr, mis kõige südamelähedasem on ja seda üksikasjalikult arendada. Mida rohkem harjutada ja analüüsida oma töid, seda paremaks nad lähevad.

Teesi: Katseta ja proovi erinevaid teemavaldkondi. Nii peaks mingi aja peale esile tõusma kas üks või paar meelisteemat, mis paremini välja tulevad või rohkem meeldivad. Soovitan väga enda jaoks leida see kindel suund, mida täiustada ning edendada. Kuna fotograafe on meil Eestis väga palju, siis oma niši leidmine tuleb ainult kasuks.

 

Kuhu oled jõudnud 10ne aasta pärast?

Teevi: Tahaks väga loota, et 10 aasta pärast armastan endiselt oma tööd väga ja teen seda südamega.   Samuti on soov ühel päeval hakata oma teadmisi jagama ja uusi fotohuvilisi koolitama.

Teesi: Loodetavasti tegelen ka 10 aasta pärast nii fotograafiaga kui ka miks mitte vastsündinutega. Tulevikuplaanide hulka kuulub kindlasti ka fotohuviliste koolitamine ning õpetamine.

 

 

Koduleht

Teevi fb-lehe leiab SIIT

Teesi fb-lehe leiab SIIT

 

Toimetas: Raili Salvet