Perit Muuga värske kevad-suvine kollektsioon „Secret heart“ on saanud inspiratsiooni kohati jazzist, vanast Hollywoodi glamuurist ning ka flamenko tantsijate tulistest ja kaunitest tantsukleitidest, moodustades kokku huvitava ja ühtse terviku. Kollektsioon koosneb luksuslikest naturaalsest siidist kleitidest, muinasjutulistest tüllseelikutest ja 3-D lilledega kaetud kleitidest. Spetsiaalselt kollektsiooni jaoks valmisid roosimustritega prinditud naiselikud kangad, millest valmistatud kleidid on tõeline pärl iga naise garderoobis. Rõivakollektsiooni toonid on puhtad ja kirkad: lummav roosa, sinine ja punane, tasakaaluks valge, must ja hall. Siit leiab sobiva kleidi nii kevad-suviseks peoks, pulmadeks või koolilõpetamiseks, kui ka igapäevaseks kandmiseks.

Päris esimene kleit

Kaks ja pool aastat tagasi pakkis Perit Muuga (30) kohvrid ja kolis Põlvast Tallinna. Ta oli otsustanud, et temast saab edukas moedisainer. Euroakadeemiasse õppima asudes sai esimeseks ülesandeks disainida seelik. Valmis aga hiiglaslik, ühtekokku 30 meetrist kangast ja tüllist kleit, millest kujunes välja Periti esimene kollektsioon „Army of Me“. See on disaineri sõnul tema kõige sügavam looming, millesse sai sisse õmmeldud kõik tema emotsioonid.

Esimene moe-show

Perit suhtleb vabalt, justnagu oleks ta vestluskaaslasi eluaeg tundnud. See omadus tuleb talle uute tutvuste ja kontaktide loomisel tublisti kasuks. Kui tavapäraselt saavad disainerid loomingu esitlemiseks esimese kogemuse koolimoe-show´l, siis Peritil see kogemus puudus. Põhikooli ja gümnaasiumi ajal tegeles ta hoopis kunstiga ning oli ka kooliajalehe peatoimetajaks. Samuti polnud Perit kunagi ERKI Moeshow´l osalenud.

Oma debüüdi tegi noor disainer Tallinn Fashion Weekil, vaid aasta pärast Euroakadeemiasse õppima asumist. Korraldajatega võttis Perit ise ühendust. “Kui sa ise ei küsi, siis keegi midagi pakkuma ka ei tule,” meenutab Perit oma kõige esimest, Salme kultuurikeskuses aset leidnud show´d. “Kuna mul puudus varasem kogemus, valitses kohapeal lava taga totaalne kaos. Mul oli üle 20 modelli, aga tol hetkel ei saanud aru, et neid liiga palju on. Tagantjärele analüüsides võtsin kõike liiga tõsiselt. Lootsin liialt teiste peale. Mõtlesin üle ja muretsesin liiga palju,” räägib Perit ja ütleb, et vastutus peab jääma ainult iseendale, hoolimata sellest, kui toredad ja usaldusväärsed inimesed su ümber on.

Show tulemust saab mõõta müüginumbrites. “Arvan, et mu kollektsiooni hinnad olid üpris soodsad, mis aitas eduka müügi õnnestumisele tublisti kaasa.”Möödunud kevadel sai Perit kutse London Fashion Weekile, kus tegemist oli küll kõrval-show´ga, ent andis noorele disainerile siiski väärt kogemuse ning hulgaliselt julgust juurde, misjärel ei karda ta enam midagi.

Loome

Perit küll imetleb inimesi, kuid ei lase teistel enda tegevust mingil moel mõjutada. Näiteks pole Perit ealeski ise õmmelnud. Tõtt-öelda pole ta õmblemist kunagi meelepäraseks tegevuseks pidanud. “Mul on õmblejatega vedanud ja mul on väga professionaalne tiim, keda saan usaldada. Lisaks surepärasele koostööle oleme ka head sõbrad. See on ülimalt oluline, muidu oleks kõik märksa keerulisem,” räägib Perit. Disaineri igapäevatöö seisneb… loe edasi ajakirjast. Täismahus artikli saad kõige kiiremini lõpuni lugeda tellides YU Kevad digiversiooni (hind 1,99 €) SIIT
Trükiversioon on kergesti leitav järgmistes kauplustes: Selver, Rimi, Hyper Rimi, Prisma, R-kiosk ning Apollo.

Riided ja stilistika: Perit Muuga
Fotod ja jumestus: Kristiina Tiimus
Assistent: Anna Sophia
Soeng: Anett Laisaar, Intersalon
Modell: Alisa (E.M.A Model Management)
Koht: Teater NO99

 

perit1

12719473_525153057673559_4315258722712584017_o

perit3 perit4 perit5

Osale kindlasti ka Perit Muuga kleidiloosis! Täpsema info leiad SIIN