Z generatsioon

Riskialtimad

Teisiti mõtlejad

Oled sa mõnikord tundnud, et sul pole oma lapsega enam midagi rääkida? Ta istub arvutis või näpib telefoni. Sugulaste kokkutulekul ei tee ta suudki lahti. Lihtsalt ümiseb midagi vastu, selle asemel, et korralikult rääkida. Kui see on sinu peres tuttav mure, siis tea et sa pole üksi. Sama olukord on paljudes teisteski kodudes, kus kasvab puberteedieas teismeline.

Põhjus, miks noorukid puberteedieas oma vanematega tänapäeval ei räägi on see, et sa oled nende meelest igav ja nad ei taha igavate inimeste peale oma aega raisata.

“Digitaalne kultuuriruum on nende liivakast. ”

Aga miks sa siis oled igav? Sa võid olla lihtsalt igav inimene ja paljud ongi, aga tõenäoliselt oled sa igav lihtsalt nende mõistes. Need asjad mis sinu, kui täiskasvanu meelest on olulised, ei ole tähtsad noorukite jaoks. Ja need teemad milles te isegi olete ühel nõul ei ole teemad mida üheskoos arutada, nagu näiteks oraalseks või miks Laura käitub Sandraga jälle nii bitchilikult, kuigi Sandra on megalahe.

Z generatsioonile ei meeldi kui vanem põlvkonnad neid arvustab. Täiskasvanute sõnavarasse kuuluv tuntud släng: „need noored on koguaeg telefonis“ riivab neid tõsiselt. Z generatsiooni noored on kasvanud üles sotsiaalmeedia ajastul. Digitaalne kultuuriruum on nende liivakast. Nad lihtsalt ei olegi kogenud muud.