Alates 7. märtsist on kõik erakordsete ideedega moeloojad oodatud välja pakkuma oma nägemust, et pääseda ERKI ehk Eternal Republic of Kind Individuals mikroriigi lavale. Kavandite loomiseks on aega täpselt kümme päeva ning viimane aeg neid esitada on 17. märtsil kell 16.00.

Spetsialistidest koosnev žürii valib välja 22 säravaimat loometööd, mida kõik moe ja disaini fännid saavad tulla uudistama 21. mail toimuvale finaalshow’le.

Tuntud ajakirjanik, stilist ja moekunstnik Anu Lensment ootab kavanditelt läbimõeldud ideid ja originaalsust. “Ma ei soovi näha kordamist ja kopeerimist ega ka liigset kommertslikkust,” ütleb žüriiliige Anu. Lisaks soovitab ta panna rõhku korralikule vormistusele, et hea idee kasina esitluse varju ei jääks.

ERKI mikroriigis valitseb absoluutne mõttevabadus ja tsensuur eelarvamustele, mistõttu ei seata kodanike ideedele ja kollektsioonide teostustele mingeid piiranguid. Küll aga tasub end viia kurssi
reglemendiga, et tehniliste reeglite vastu eksimine konkursile pääsemist ei takistaks. Silma tasub peal hoida ka ERKI koduleheküljel, sest hiljemalt 21. märtsiks avalikustatakse esimesena just seal kõigi edasipääsejate nimed.

Kes osavõtus veel kahtleb, siis mitmed Eesti tippdisainerid nagu Liisi Eesmaa, Tiina Talumees ja Aldo Järvsoo on ERKI Moeshow’lt endale tuule tiibadesse saanud. Võimalus olla järgmine kodumaise moe kuumim sõna on igaühel, kel julgust lasta oma ideedel lennata ja ainulaadsusel esile tõusta.

Lisainfo ning konkursi reglement

Konkursi tiiser