Sageli seisame peegli ees silmitsi sellega, et meie juuksed tunduvad meile igavad. Soovime justkui lisada oma välimusele särtsu. Üks vingemaid ning samas lihtsamaid viise seda saavutada, on teha lokid. Seega kirjeldan, kuidas saavutada võimalikult lihtsalt ning kiiresti lokilisi soenguid.
Alustuseks aga mõned nipid, et lokid püsiksid ja neid oleks lihtne teha. Kiharaid saame keerata lokitangidega, koonustangidega, juuksesirgestajatega, samuti saame lokke teha punutistega. Pea aga meeles, et suureks abimeheks on meile viimistlusvahendid, mis kaitsevad meie juukseid kuumuse eest ning tagavad soengu püsivuse.

look1LOOK #1: beach waves
Enne magama minemist punu kuklast alates kalasaba. Juuksed peaksid olema pisut niisked. Siis võiksid pihustada neile L’Oréal Professionneli Beach Wavesi pihust. See tagab loomulikud ning pehmed lokid. Pärast seda kammi juuksed läbi ning alusta punumist. Kui pats valmis, lisa kogu eelsoengule pihust. Hommikul tee pats lahti, kammi läbi ning vormi soeng kohevaks ning loomulikuks sõrmede abil. Lõppviimistluseks võid taas kasutada sama pihust ning ka kergemat juukselakki.

LOOK #2 ja #3: suured lokid
Enne föönitamist kanna juustesse L’Oréal Professionneli Waves Fatalesi geelkreemi, mis look3kaitseb juukseid kuumuse eest ning tagab soengu ööpäevase püsivuse. Pärast juuste kuivatamist alusta juuste keeramist koonustangiga. Soengu saad kiiremini valmis, kui valid väiksema läbimõõduga koonuse. Selle abil saad juukseid keerata suuremate salkude haaval, aga tulemuseks on ikkagi suured lokid. Pärast lokkide keeramist pihusta neile kergemat juukselakki. Enne soengu modelleerimist lase lokkidel kindlasti jahtuda. See kindlustab samuti nende püsivuse.

look3Et soeng oleks kohevam ning mahulisem, pihusta keeratud lokkidesse L’Oréal Professionneli Crêpage de Chignoni. Lõppviimistlus oleneb sellest, millist välimust soovid.
Igapäevaste lokkide puhul kammi lokid läbi ning tõsta juukseid juurte lähedalt kohevaks sõrmede abil. Lõpetuseks kasuta kerget juukselakki, näiteks L’Oréal Professionneli Infinium Souple’d.
Glamuursema välimuse saad, kui harjad kõik lokid läbi suurema juukseharjaga. Ära muretse, lained ei kao kuhugi, kui oled kasutanud õigeid viimistlusvahendeid. Harja abil modelleeri endale kaunid lained, alustades juuksejuurte poolt. Et soeng kinnitada, kasuta juukselakki; lõppviimistluse lisab loomulikult läikepihus.
Loodan, et minu soovitused andsid inspiratsiooni, kuidas muuta oma soeng loomingulisemaks ning isikupärasemaks. Lahedat lokitamist!

Tekst: CH Stuudio juuksur Christina Rajapuu
Foto: Georg-Sander Männik
Modell: Merilin Ruus

Peagi on saabumas pidustuste hooaeg. Tahaksid tunda end peol ilusa ja veetlevana? YU talvenumbris õpetab juuksur Christina Sulle kuidas ise võimalikult lihtsalt ja kiiresti kauneid soenguid teha. Ole julge ja särav ning telli YU ajakiri juba TÄNA SIIN