Eile võtsime viimast tänavu kevadisest Tallinna Moenädalast, luksuslikus Hiltoni hotellis nautisime moeetendusterohket päeva. Meie ette astusid seekord: Monton, Diana Arno, Goldtime, Triinu Pungits ning ühenduse Embassy of Fashion .

Montoni külm kalkuleeritud minimalism muutus, minu rõõmuks, poole show pealt lõunamaiselt lõbusaks kevadkeeriseks. Kollektsiooni nimega  “Duality” taga on Montoni mitmepealine ja rahvusvaheline disainitiim. Hästi kantav ja pretensioonitu kollektsioon – teeb tuju heaks. Diana Arno uuest  kollektsioonist võib leida nii pitsi, ülimalt naiselikke pidulikke kleite ja mugavaid kašmiirmantleid kui ka relvitukstegevaid pükskostüüme ja muuseas ka sportlikke lõikeid. Ja Goldtime kostitas moepublikut Eesti ehtedisaini kõige värskemate paladega. Mmm need meestesõrmused – siiani väga moemeeli erutav teema.

Moenädala viimase show avas laias moemaailmas nime tegev Triinu Pungits. Pungitsa loomingu julgus ja kõnekus on alati eraldi esitlemist väärt. Värsket kollektsiooni saadab lugu, mis kõneleb loodusest, kasvamisest ning elust – see kõik on seotud ühtseks tervikuks, mis kannab edasi looduse sügavustes peituvat jõudu ja energiat. Täpselt selline filosoofia, mis kõnetab, ajal kui toodatakse kuidagi liiga palju pidulikke kleite ja liiga vähe käiakse sellistel pidulikel üritustel. Muidugi on mul kohe vaja neid Triinu Pungitsa kirglikke body toppe, mõtlesin esialgu vaimustusest ja teisalt praktiliset vajadusest, tundes kuidas mu vintage pluus on end istumisel pisut liiga üleskerinud, ja rõõmustades, et olen tagareas, seekord.

Moenädalat jäid aga lõpetama Embassy of Fashioni disainerid Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann ning Riina Põldroos, kes esitlesid koloriitset, botaanilisest küllusest inspireeritud kollektsiooni “Multiflore”. Moesaadikud sukeldusid kollektsiooni luues lillemerre, aga kõigi erksate fashionistade rõõmuks nägime geomeetria ja lillekeste kõrval ka ükssarvi, tiivulisi hobuseid!

Fotod: Erlend Štaub