Foto: Kadri Vahar. Fotostuudios moodi kogemas

Foto: Kadri Vahar. Fotostuudios moodi kogemas

Julgen ennast mõelda ja nimetada moeettevõtjaks, kuid kindlasti mitte klassikalises võtmes. Oma ettevõttele suunda valides ei suutnud ma millestki loobuda ja siis tuli kõik panna ühte patta ning natuke lahterdada. Mood, käsitöö ja haridus; mood, käsitöö ja koolitus… kui on olemas stuudio siis võiks siin korraldada ka huvitavad moesündmuseid.

Disaineriks ma ennast suurelt ei nimeta, kuid hobi koerahändlerluses ja koerashow maailmas on minus äratanud rõivadisaineri pisiku, mis järjest rohkem ja rohkem võimust võtab. Selliselt ongi koondunud mitmed teenused Moevabriku nimetaja alla.
Hommikuti märkmikusse vaadates või asjaajamise virr-varris keereldes mõtlen, et äkki peaks milleski loobuma? Päeva lõpus toimetustele järgi vaadates näen, et iga teenus on omaette väärtusega. Kõik täiendavad teineteist. Näiteks arendades rätsepa teenuse alt oma rõivabrändi kogen palju uut moemaailmaga seonduvat ja tunnen, et saan seda jagada läbi huvikooli moe- ja käsitööhuvilistele noortele, kes võib olla saavad siit moepisiku oma tulevase ameti või kire tarbeks. Rätsepa ja huvikooli tarbeks stuudiot pidades oleks patt seda mitte jagada kohaliku kogukonnaga, sest kindlasti leidub siin moe- ja käsitööfänne, kes vajaksid keskkonda vaba- ja tööaja veetmiseks. Siis ei jäänudki muud üle kui koondada kõik mõtted ühise nime alla ja hakata järjest toimetama.

Moe- ja käsitöö valdkond on Moevabrikule tooraineks, kliendid on vabriku süda, mis paneb korstnad tuksuma ja liinidelt järjest paremaid tooteid ja teenuseid arendama. See valdkond paneb ka ettevõtja südame kiiremini põksuma ja kui oskustest, teadmistest, kogemustest puudu jääb, tuleb appi kirg. Õnneks olen oma teel kohanud teisigi elu muutujaid, kes on sportlasest või arstist moevaldkonna tegijaks saanud. Saan selliste inimeste edulugudest inspiratsiooni ja kannan selle üle oma koolitustesse ja töötubadesse ning jälle tekib ahel, läbi mille loob Moevabrik oma väikestele ja suurtele klientidele ilusaid asju ja moekat tegevust.

Julgen unistada ja teen millest unistan. Mõttel on suur jõud, sellepärast tulebki mõelda sellele, mida tahad ja seda teha. Mina olen võtnud plaani teha palju ja seda kõike valdkonnas, milles ei saa hiilata aastakümnete pikkuse kogemuse ja teadmistepagasiga. Olen uhke selle üle, et kuue aastaga lõin omale valdkonnas tutvusringkonna, õppisin rätsepaks ja ammutasin kogemusi inspireerivatelt tegijatelt. Moe- ja käsitöö valdkonnas on palju karjäärivõimalusi ja huvitavaid tegevusalasid. Moevabrikus pakun klientidele missioonihõngulist teenust ja rahuldan oma looja hinge.