Ehtebränd Monquér esitles uut aasia kultuurist inspireeritud kollektsiooni, mis valmis koostöös Eestist pärit ning rahvusvaheliselt tuntust kogunud blogija ja modelli Anni Jürgensoniga. Antud kollektsioon on Monquéri esimene koostööprojekt terve kollektsiooni loomiseks.

 Monquéri värskelt esitletud kollektsioon kannab nime „Tori”, mis pärineb jaapani keelest. Just jaapanikeelsest sõnast tori, mis tähendab lindu, Anni Jürgenson kollektsiooni loomiseks inspiratsiooni ka sai. „Linnud on ühed graatsilised olendid, kes on aegade algusest peale seisnud vabaduse ja rõõmu eest,” iseloomustab autor kollektsiooni tagamaid. Jürgensonile ei ole see esimene kokkupuude ehtedisainiga ‒ ta on aastaid loonud omanäolisi kõrvaehteid, mis on saanud märkimist nii kodu- kui ka välismaa moemeedias.

 Monquéri kollektsiooni „Tori” kuuluvate sõrmuste, kaelakeede, käevõrude ja kõrvarõngaste voolujooneline disain on inspireeritud elegantsest õnnekurest ehk jaapani kurest (Grus japonensis), kes tähistab sealses kultuuris ustavust ja truudust. „Usutakse, et õnnekured toovad inimeste ellu tasakaalukust ja rahu,” teab Jürgenson kollektsiooni iseloomustamiseks lisada.

 Monquer on alates 2012. aastast tegutsev kodumaine ehtebränd, kelle loodud ehted esindavad puhtust, kaasaegsust ja minimalisimi ning mille disainis ja materjalide valikus ei ole midagi juhuslikku ega üleliigset. Monquér’i stuudio asub aadressil Villardi 24 ning brändi tegemistega saab olla kursis Monquér’i Facebooki lehekülje ning Instagrami konto vahendusel.

Monquér’i ehteid saab lisaks stuudiole soetada ka veebipoe monquer.com vahendusel.

Anni portreed: Keiichiro Nakajima‬

Ürituse pildid: Maxim Toome
monquer_annijurgenson_2

monquerxannijurgenson

monquerxannijurgenson_3

monquerxannijurgenson_4

monquerxannijurgenson_5

Tori_ring_blue_chalcedony_silver

Tori_ring_onyx_silver