Me kõik vananeme ja koos meiega vananeb ka meie nahk- tekivad kortsud, esmalt pinnapealsemad, hiljem juba sügavad, nahk näib väsinud ja tuhm, poorid suurenevad jne. Naha vananemisele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata, kuna tegemist on meie suurima organiga, mis kaitseb meid väliskeskkonna eest.
Teatud elustiil ning ka pärilikud tegurid võivad põhjustada naha enneaegset vananemist, mil nahk vananeb liialt kiiresti. Mis naha vananemist põhjustavad?
Seesmiste põhjuste hulka kuuluvad- vähenev kollageeni tootmine, naha järjest vähenev võime niiskust kinni hoida, vähenev suutlikkus uusi naharakke toota jne.

Pea meeles naha vananemist soodustavad välised faktorid:
♥ ilmastik-külm tuul, liigne päikesekiirgus, liiga madal temperatuur jne
♥ halb toitumine ja vähene veejoomine
♥ suitsetamine
♥ liigne alkohol
♥ kehakaalu pidev tugev muutumine
♥ vähene liikumine
♥ üleliigne miimikate tegemine
♥ vähene puhkus
♥ magamisharjumused (õpi magama selili või võta mõni muu asend, kus nägu ei ole vastu patja)
♥ kesine nahahooldus

Selleks et sinu nahk näeks välja noorem kui sa ise, on palju, mida saab ära teha.

Kui välised faktorid on kontrolli all, paranevad ka seesmised – tervislike eluviiside, trenni, piisava vedelikutarbimise ja mitmekülgse toitumise tagajärjel saab nahk piisavalt hapnikurikast verd ning nahk hakkab paremini toimima.
Nahk saab ilus, pehme ja elastne olla vaid siis, kui seda toidetakse ja niisutatakse nii seest kui väljast. See kehtib üha rohkem, mida vanem nahk on. Masseeri nägu ja kaela. Igasugune masseerimine stimuleerib nahka ja parandab vereringet.

Pea meeles! Kui hilistes kahekümndates ja kolmekümnedates esimesed vananemisilmingud alles tekivad, siis neljakümnedates naise näkku on juba tugevamalt kirjutatud nii tema elu kui mõtteviis.

MEESTE NAHK ON 20-30% PAKSEM

Naised hoolitsevad oma naha eest palju rohkem kui mehed. Igapäevane jumestus, hormoonid ja rasedus jätavad jäljed nende nahale ning nad peavad paratamatult rohkem vaeva nägema.

Meeste nahk on naiste nahaga võrreldes 20-30% paksem, mis aitab oluliselt kortsude teket ära hoida. Lisaks on meeste nahas rohkem kollageeni, mis annavad nahale selle elastsuse ning tugevuse.
Meeste näonahka kaitseb ka looduslik näonaha tugistruktuur – habe. Karvanäärmed toodavad rasu, mis säilitab naha niiskustaset ja jätab noorema mulje.
Habemeajamine tekitab näonahale mikrokahjustusi, mis lühemas perspektiivis toimib kui nahka uuendav mikrolihvimine. Pikemas perspektiivis võib see tekitada aga püsivaid kahjustusi, kui nahka korralikult ei hooldata.

Toimetas: Raili Salvet

Allikad: „Koduse ravi ABC“, https://gaiacosmetics.wordpress.com, www.felicity.ee