Eile esitles Eesti moekunstnik Kristel Kuslapuu Londoni moenädalal oma uut kudumite kollektsiooni „Hero“. Värske loomingu esmaesitluse võimaluse Londonis tagas talle hiljutine võit mainekal rahvusvahelisel moevõistlusel “Ones To Watch”. Kuslapuu loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid.
Kristel Kuslapuu sõnul läks esitlus üle ootuste hästi. “Kui teistel oli tavaline mõneminutiline grupietendus laval, siis mina sain kasutada tervet saali ja minu modellid olid laval poolteist tundi,” on moekunstnik igati rahul. “Korraldajate sõnul oli mul piisavalt tugev kontseptsioon. Sellist etendust nagu mul, tehti “Ones to Watch” võitjatega esimest korda. See oli suurepärane võimalus kohtuda sisseostjate, stilistide ja huvilistega, sest olin terve aja saalis ja neid toodi minu juurde järjest tutvuma,” kirjeldab Kuslapuu muljeid.
Londoni moenädala raames toimunud etendusel oli saal terve aja rahvast täis ja huvi oli suur. “Kindlasti kõige mõjuvaim, kvaliteetsem ja tähtsaim üritus, milles olen osalenud. Rõõm oli töötada oma eriala tippudega nagu stilist Rebekah Roy ja juuksur Phillipp Haug,” lisab kunstnik. “Tänan veelkord Viru Keskust, kelle abiga sain sellisel märgilisel üritusel osaleda. Samuti soovin tänada LUMI, AirBalticut, Shishit ja kindlasti Anna Verschik’i, kes aitas mind kudumisel,” sõnab Kuslapuu.
Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kuslapuu on võitnud SuperNoova ja ERKI moeshow ning olnud nomineeritud nii Kuld- kui Hõbenõelale. Hiljuti saabus noor disainer New Yorgi moenädalalt, varasemalt on ta oma kollektsioone esitlenud ka Londoni, Kiievi ja Riia moenädalatel. Kuslapuu loomingut on kajastanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud väljaanded nagu Vogue Italia ja One Magazine.
Kollektsiooni “Hero” esmaesitlus toimus pühapäeval Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldataval etendusel “Ones To Watch”, Londoni moenädala raames.
“Ones To Watch” on mainekas ülemaailmne moekonkurss, mis tõstab esile noori lootustandvaid moeloojaid. Kokku oli võistlusel neli vooru, kus algselt osales sadu soovijaid üle maailma. Vaid neli väljapaistvat uut disainerit valiti välja ja neil avanes seeläbi võimalus osaleda samanimelisel etendusel Londoni moenädalal.