Manolo working in his study at home

Manolo working in his study at home

Septembrikuu keskel maailmas esilinastunud dokumentaalfilm ühest tuntuimast kingadisainerist Manolo Blahnikust jõuab sel laupäeval Tallinna moefilmifestivali MoeKunstiKino raames Eesti publikuni. Kinos Sõprus toimub kokku kaks seanssi, millele teeb sissejuhatuse moekunstnik Xenia Joost.

“Ootasin Manolo filmi valmimist enam kui aasta,” tunnistab MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. “Info selle linateose tegemisest jõudis meediasse juba möödunud aasta alguses, aga filmide tegemine on pikk protsess ning kunagi ei tea, kas üldse ja millal need ekraanile jõuavad.”

Filmi “Manolo: poiss, kes valmistas kingi sisalikele” (“Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards”) maailma esilinastus toimus septembrikuu keskel. “Vahel on keeruline nii värskeid filme Eestisse tuua, kuna filmitegijatel ja levitajatel on kindel nägemus, millistele festivalidele nende loodud teos peab esmalt jõudma,” tunnistab Saluveer. “Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino oli nende jaoks sobiv üritus ning loodetavasti saame filmi peagi näidata ka mõnes muus Eesti linnas.”

Film toob vaatajateni Manolo Blahniku armastuse oma kunsti vastu ning näitab, kuidas iga kingameistri loodud uus jalatsipaar teda tagant tiivustab. Lisaks heidavad filmitegijad pilgu Manolo energilisse sisemaailma, avades kaasahaaravalt mehe olemust, kes on jäänud üsnagi mõistatuslikuks. Filmis astuvad peale kunstniku enda üles Anna Wintour, Rihanna, Naomi Campbell, Iman, Rupert Everett, Paloma Picasso, Eva Herzigova, John Galliano ning teised tuntud moe-, filmi- ja meelelahutusmaailma tegelased.

Film linastub MoeKunstiKino programmis kinos Sõprus laupäeval, 7. oktoobril kell 13:30 ning teisipäeval, 10. oktoobril kell 20:30. Filmile teeb sissejuhatuse tuntud moedisainer Xenia Joost.