Rahvusvaheliselt tunnustatud värvispetsialist Raija Lydecken andis täna eesti keeles välja raamatu “Värvivapustus”. 160 leheküljelises raamatus selgitab autor millised värvipaletid meile tõeliselt sobivad, milliseid ehteid, kingi ja käekotte enda jaoks valida ning kuidas lihtsalt ja kiiresti erinevates värvitoonides rõivaid omavahel kokku kombineerida.  Selgitused ei põhine autori isiklikul arvamusel, vaid süsteemil, mis on kestnud sajandeid. Selle süsteemi järgi pannakse paika värvid suurettevõtete reklaamides, staaride- ja tippärimeeste riietuses ning Hollywoodi filmides. Raamat aitab üles leida meie iseloomulikud tunnusvärvid, mis meile sünnipäraselt on kaasa antud ja mida kasutades muutub meie välimus märgatavalt veetlevamaks ning harmoonilisemaks. Raamatus avaldab autor saladuse, kuidas muuta poodlemine stressivabaks ning säästa seejuures aega ja raha.

Täna õhtul algava YU Fashion Media poolt korraldatud modellikonkursi “kellest saab essence cosmetics kosmeetikabrändi reklaaminägu?” esimeses võistlusvoorus tegime eksperimendi ja palusime üheksal finalistil  riietuda end oma lemmikrõivastesse. Samuti palusime neil võtteplatsile kaasa võtta rõivaeseme, mis juba mõnda aega kasutult riidekapis ripub. Saime teada, et igapäevaselt kasutavad tüdrukud oma garderoobi sisust vaid 25%. Põhjus, miks ülejäänud riided kasutult kapinurka seisma jäävad tulenevat emotsiooniostudest ning oskamatusest neid garderoobis olevate riietega kombineerida. Samuti tõid tüdrukud  välja selle, kuidas ostukeskuste proovikabiinides paistavad kunstliku valguse käes osade rõivaste värvitoonid tegelikkusest erinevalt.  Selle tulemusena olevat üsnagi tavapärane, et koju jõudes end värskelt soetatud rõivastes enam sugugi mugavalt ei tunta.

Miks me siis ostame kokku riideid, mida me tegelikult ei kanna ning mis meid õnnelikuks ei tee? Miks me kulutame päevast päeva aega ja raha, ent seisame endiselt nõutult riidekappide ees ja kurdame, et meil pole midagi selga panna? Miks meid siis ikkagi ei märgata, kuigi teeme selle nimel pidevalt tohutuid pingutusi.

Otsisime neile küsimustele lahendust eksperdilt, kellel on pikaajaline rahvusvaheline kogemus moe- ja iluvaldkonnas. Näitasime talle eksperimendi käigus tehtud fotosid ja palusime tal anda hinnang modellide endi poolt kombineeritud rõivaesemetele. Modellide fotosid ja eksperdi kommentaare näed juba täna õhtul kell 20:00 SIIN.

Raamatuga saad tutvuda SIIN!