Kui minu varasemad treeningud kulmineerusid järjepidevate jooksutreeningutega, siis peale aasta tagust reaalset füüsilist rünnakut leidsin, et vajan sellega toimetulekuks ning edaspidiseks ennetuseks reaalseid oskuslikke võtteid, mistõttu osutusid valituks Krav Maga ja Brasiilia Jiu-Jitsu treeningud.

Krav Maga (Contact Combat) on Iisraeli sõjaväe päritolu enesekaitse õpetus koos realistliku tänavavõitluse treeninguga. Krav Maga on praktiline ja taktikaline süsteem, mis õpetab, kuidas ennetada, kaitsta ja toime tulla erinevate rünnakutega.

Krav Maga treeningute osas eristub mulle selgelt selle horisontaalne süsteem, millel on unikaalne ja loogiline lähenemine, milles leiavad rakendust intuitiivsed otsused stressiolukorras. Krav Magas olen omandanud enesekaitseoskusi, et kaitsta nii ennast kui ka teisi ning seda kõike läbi ainulaadse ja põhjaliku õpetuse.

Brasiilia Jiu-Jitsu (BJJ) on kahevõitluse ala, mis keskendub mitmekesisele maadlusele ning eelkõige maasvõitlusele. Pearõhk on võitluses domineeriva ehk eelisasendi saavutamisel, mis võimaldaks vastast efektiivselt kontrollida ning vastase alistamisel liigeselukkude (käe-, õla-, jala- jm) või kägistustega. Trenni puhul paelub mind eelkõige selle funktsionaalsus ja praktiline rakendatavus. Lisaks funktsionaalsele poolele pakub trenn turvalises treeningkeskkonnas ka head füüsilist koormust kogu kehale, mida jõusaalis ja jooksurajal samal määral ei koge. Õpitu leiab rakendust treening-sparringutes, kus igal treenijal on endal võimalik kogeda, milline asend töötab ja mis mitte. Kui miski ei tule välja, siis ei ole tegemist üle jõu käiva omandatava tehnikaga, vaid probleem peitub eelkõige mõne universaalse printsiibi mittemõistmises või tõlgendamises ning valesti rakendamises.

Mõlema treeninguga alustades seadsin endale eesmärgiks viia end kurssi maas- ja püstivõitluse põhitõdedega, omandades seejuures vajaminevad ründe- ja kaitseoskused. Tänaseks on mõlemad treeningud loonud vajamineva kuvandi ning arusaama erinevatest võitlusdistantsist, nende olulisusest ja omavahelistest seostest.

Ehki mul on kõikvõimalikke oskusi ning meetodeid kuhjaga veel vaja õppida on nende omandamise eelduse loonud vaba ja avatud treeningõhkkond, professionaalsed treenerid, toetavad treeningpartnerid ning treeningmetoodika, mis assotseerub minu jaoks sõnadega tehnika, tunnetus ning emotsioon. Lisaks heale füüsilisele vormile olen vaimsel tasandil leidnud otsitud kooskõla tasakaaluks ning kindluseks.

Fotod: erakogu