Foto- Kadri Audova

Foto- Kadri Audova

Üks ettevõte luuakse selleks, et midagi ette võtta ja ära teha. Sealt edasi tuleb olla edukas ja jätkusuutlik. Moevabrik on loodud selleks, et pakkuda moe- ja käsitöö huvilistele ja tegijatele inspireerivat loomekeskkonda ning tegevusi. Vabrik selle pärast, et eesmärgiks on toota hulgaliselt head emotsiooni, ajaviidet, huviharidust, moetoodangut, käsitöötoodangut ja veel palju, palju muud, nii nagu edukale vabrikule kohane.

Õnneliku ettevõtja köögipool moevabriku loomisel on olnud lihtne. Tahaks midagi väga head ja nii hakkasingi vaatama enda sisse ja enda ümber. Koondasin oma ettevõtmisesse tegevused, mis on ise minu juurde tulnud ja mida mulle südamest meeldib teha.

Oma väikeses kodustuudios alustades oli mul soov saada heaks rätsepaks ja õmmelda kvaliteetset moetoodet. Inimestele rõivaid õmmeldes ja erinevates projektides osaledes tekkis vajadus moe- ja stilistika alase nõustamise järele. Sealt edasi kasvas välja vajadus õppida moestilistikat. Eesti Kunstiakadeemia andis hea aluse kunstiõpingutes ja avas moemaailma laiad võimalused. Kui minu tuttavad pöördusid sooviga ise õppida õmblema ja midagi lihtsalt omale valmistada, sai minust juhendaja ja koolitaja. Kuna olen esimeselt hariduselt pedagoog siis tuksub sees missioonitunne, harida järeltulevat põlvkonda ja miks mitte moe- ja käsitöö vallas. Kõige selle tulemusel kujunesidki välja suunad, mida nüüd oma ettevõttes pakun – huviharidus, koolitus, töötoad, noortelaager, rätsepa- ja stilistika teenus ja sündmuse korraldamine. Lisaks on käsil väga põnev rõivabrändi projekt, mis on vabrikus täiesti iseseisev tegelane. Kus on sinna tuleb juurde ja öeldakse et, energia tekib sinna, kus toimub tegevus.

Rätsepa- ja stilistikateenuseid on vabrikust väljalastud üksjagu. Rahvariietest pruutkleidini ja kõike muud põnevat, mida naistele kanda meeldib. Septembrist alustab tegevust Oma Moodi huvikool, mis kuulub samuti Moevabrikule. Huvikooli südameasjaks on luua moe- ja käsitööhuvilistele lastele ja noortele keskkond ja platvorm, kus oma moepisikut kasvatada ja näidata maailmale. Meie õppekava väärtustab ja kasvatab kvaliteeti ning pühendumist kõiges, mida õpilane teeb. Kooli lõpetades saab noor kaasa oma töödest eeskujuliku portfoolio, millega edaspidistel õpingutel ja töös ennast esitleda. Huvikooli õppeprojektid tutvustavad loomeameteid ja selle valdkonna tegijaid. Koolivaheaegu aitavad sisustada laialdase teemavalikuga ja külalisjuhendajatega moelaagrid.

Poole aastase toimetamise järgi julgen öelda, et olen teinud õige valiku. Teen seda kõike sellepärast, et mulle täiega meeldib selles maailas olla ja teistega seda jagada. Loobumise- ja kergema vastupanu mineku mõtteid tuleb ette… umbes korra kuus. Vaatad tehtud tööle ja positiivsetele edusammudele ning näed, et vanker on liikuma läinud ja seda peatada pole mõtet. Kui midagi juba toimib siis selle peatamiseks kulub samapalju energiat ja aega kui käivitamiseks.

Moevaldkonna, või ükskõik millise ala ettevõtet võiks võrrelda inimese sünni, kasvu ja arenguga. Moevabrik on sündinud, hoiab juba pead ja teeb katsetusi esimesteks tõsisemateks pööreteks. Ta on täis värsket energiat ja puhast loomerõõmu. Ma luban endal eksida, kukkuda ja kogeda, kuid eesmärk on saada suureks ja kõige paremaks.