Pean tunnistama, et 2017. aasta on minu jaoks väga mitmekesine. Üheks suurimaks väljakutseks oli kindlasti sisseastumine meigikooli ning uue eriala omandamine. Kui ma nüüd täiesti aus olen siis polnud  mul plaanis jumestust õppida, vaid sattusin kooli täiesti juhuslikult. Tol hetkel ma veel ei teadnud, kuivõrd see mulle meeldima hakkab.

Eelmise aasta suvel sain magistrikraadi õigusteaduses ning tulin Inglismaalt tagasi Eestisse. Olin asunud korraldama Tallinnas üht pildistamist. Kuigi kõik oli aegsasti planeeritud pidi midagi ikka valesti minema. Viimasel hetkel, vähem kui tund enne fotosessiooni algust helistas mulle jumestaja ja teatas, et ei saa tulla. Olin šokis – modellid olid kohal, soengud tehtud, riided seljas, fotograaf ja tema tiim valmistumas… Tabasin end olevat ainukene inimene, kes seal laiskles. Ei jäänud mul muud üle, kui pidin asuma olukorda päästma. Tol hetkel oli minu arusaam meikimise alustest suhteliselt napp. Kuna situatsioon oli erakorraline haarasin kõik need meigivahendid, mis tüdrukutel kaasas olid ja panin end proovile. Kuna ma reegleid ei tundnud hakkasin lihtsalt kunsti tegema. Läbi suurte ponnistuste sain hakkama.

Kõik oli väga spontaanne ning tulemus pigem kunstiline. Olen peaaegu kümme aastat kunstikoolis käinud, nähtavasti oskused ning haridus aitasid kaasa. Jumestamine on tegelikult samasugune joonistamine, lihtsalt paberi asemel on inimese nägu, aga seda sain teada alles hiljem.
Õnneks jäi meeskond minu improviseerimisoskustega rahule. Hiljem sõbranna helistas ja ütles, et hästi lahe tuli välja ja et ma peaks meigikooli õppima minema. Ma kuidagi ei võtnud seda tõsiselt ja see mõte vajus unustusehõlma. Mõne aja pärast helistas ta mulle uuesti ja ütles, et meigikoolis algab nüüd uus kursus ning et ta on mind sinna juba ära registreeritud. Esimene mõte oli, et What? On see mingi nali? Sellele järgnes pikk paus. Mõistsin, et naljast oli asi kaugel. Seejärel aga, et miks ka mitte?!

Nii hakkasingi meigikoolis käima. Alguses olin natukene skeptiline, aga teema haaras mind kiiresti kaasa ja nüüd naudin jumestamist täiega. Ma olen eriti tänulik meie õpetaja Margitile, kes on väga positiivne inimene ja erakordne pedagoog. Mulle meeldis, et ta oli nõudlik ja konkreetne. Kui midagi valesti läks, siis ütles kohe, et see ei kõlba kuskile, tuleb maha võtta ja uuesti teha. Seepeale pingutad veelgi rohkem ja siis lõpuks, kui ta kiidab, saad kindel olla, et oledki päris head tööd teinud. Niimoodi oli igaühel väga selge pilt oma õppeedukusest. Objektiivne hinnang ja tagasiside on elutähtsad selleks, et kasvada ning areneda professionaalselt.

Minu esimene suurim õppetund peale kooli lõpetamist oli see, et enamik eesti naisi eelistab jumestuses pruune toone. Mul on pidev võitlus pruuni värvi vastu. Paljud mõtlevad, et see on mingi universaalne one-for-all  lahend ja imestavad siiralt kui ütlen, et lauvärv ei pea sugugi vaid pruun olema. Tegelikult paljudel lihtsalt pole aimu mis neile veel sobida võiks, ja et nad saavutaksid veelgi paremat efekti kui julgeksid kõik need pruunid toonid kõrvale panna ja natukene teiste värvitoonide ning faktuuridega eksperementeerida.
Need, kes on minu loominguga kursis teavad, et üldiselt mulle meeldivad julged, väljakutset pakkuvad asjad, ekstsentrilised värvid ja ootamatud kombinatsioonid. Mul on meigi suhtes põhimõtteliselt sama lihtne hoiak: igav on igav. Kreatiivmeik on tõenäolilselt mu lemmikala, annab piisavalt loominguvabadust. Üritan oma paletti võimalikult palju mitmekesistada, stiilidega mängida ning põnevaid asju katsetada. Fotošuut on tavaliselt hea koht selleks, et hulluda ja teha meiki, mis muidu igapäevases eluks kandmiseks ei sobiks.

Viimasel ajal huvitab mind väga nude meik, või pigem selle tehnika duaalsus; see on väga kummaline ja kaasakiskuv. Nude meik  ei pruugi olla päriselt see, millena ta välja paistab. Tulemus jääb loomulik, ning tundub imelihtne, just nagu ilma meigita, kuid tegelikult on nude meigi näol tegemist ühe keerulisema tehnikaga. Selline sundimatu look nõuab rohkelt tehnilist finessi ja meisterlikkust.
Suvel oli nude  meik kindlasti minu klientide suur lemmik. Praegu teen jumestust ühe telesaate jaoks ning ootan huviga uusi väljakutseid.