Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Kohtumine inspireerivate inimestega on alati värskendav. Üks selline inimene minu elus on nüüdseks Marili (25). Fotograafi kaamera eest käib läbi omajagu inimesi ja modelle, kes tulevad ja lähevad, aga vahel on tore, kui tullakse ja jäädakse. Kuigi Marili tuli minu ellu modellina, on ta tegelikult veel palju muudki. Mul on olnud rõõm teda lähemalt tundma õppida ja alljärgnevalt saate ka teie pisut rohkem Marili mitmekülgsest olemusest teada.

Kohtusin sinuga tööalaselt, kui sattusid minu kaamera ette modellina. Millal ja kuidas alustasid modellindusega?

Modellindusega alustasin kuskil kümme aastat tagasi ehk siis 15-aastasena. Mu õde oli professionaalne modell ning tema agentuur tundis ka minu vastu huvi, seega hakkasin õe kaudu pildistamistel käima. Siiski ei liitunud ma mitte ühegi agentuuriga, sest koolis käimine oli minu jaoks alati olulisem. Vahepeal olen mõelnud, et miks küll, paljud on kooli kõrvalt suutnud sellega tegeleda, aga samas vabadus valida ise modellitöid ja oma välimusega katsetada kaaluvad selle üle. Kaamera ees olemine annab mulle enesekindlust ja üleüldist heaolutunnet. Ma arvan, et mulle lihtsalt südamest meeldib tähelepanu ja poseerimine, ha! Samuti on huvitav minna karakterisse ning mängida. Olen väikesest peale ka näidelda armastanud, seega modellindus täidab ka seda huviala.

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Tegeled ka blogimisega. Kust tuli idee blogi pidama hakata ja milline on selle sisu?

Blogimise algusaega ma nii täpselt ei mäleta, aga see jääb samuti kümme aasta tagusesse aega. Küllap ma nägin teisi blogisid ja siis tuli endal ka isu. Veensin kõiki oma sõbrannasid samuti blogima, kuid keegi ei võtnud seda nii tõsiselt nagu mina. Eks pikka aega oli mu blogi selline teismelise jutumulin, kus elasin lihtsalt oma tundeid välja ning postitasin pilte endast ja teistest. Siis hakkas aga Eesti blogimaastik vaikselt arenema ning kuskil 2011-2012 tundsin, et tahan sellega tõsisemalt tegeleda. Mu blogi sisu muutus, hakkasin keskenduma rohkem kvaliteedile, piltidele ja huvitavamale sisule.

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

 

Sul on oma pisike ehteäri. Räägi meile sellest lähemalt.

Olen aastaid jälginud põhiliselt Austraalia erinevaid brände, mis tegelevad nii kodusisustuse, kosmeetika, riiete kui ka ehetega. Kõik seal on väga värviline, hippie ja äge! Selliseid asju aga kahjuks Eestis ei ole. PURi jaoks sain inspiratsiooni Instagramist, kus silma jäi palju põnevaid disaine. Kuigi süda ihkas neid endalegi, jäid tellimused alati kõrge hinna tõttu katki. Seejärel tekkiski idee luua miskit päris oma ja seda ma ka tegin.

Olen suur poolvääriskivide fänn ning need on alati mu ehete põhiosa. Hetkel teen populaarseid choker-stiilis kaelakeesid, samuti käevõrusid ning omanäolisi külmkapimagneteid, mida keegi teine Eestis ei tee. Mulle väga meeldib ehete kallal vaikselt ise nokitseda. Samas, loominguline töö tähendab ka seda, et ühel hetkel pole inspiratsiooni ja siis on täielik null… Õnneks käib see lainetega ning hetkel ideedest puudust ei ole.

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Üheks põhitööks ajakirja toimetamise kõrval on sul müüja amet looduskosmeetika kaupluses. Kas ka ise eelistad tavakosmeetikale looduskosmeetikat? Miks?

Näo- ja kehahoolduse puhul kasutan hetkel ainult looduskosmeetikat. Dekoratiivkosmeetika valdkonnale pole ma end veel 100% pühendunud, kuigi vaikselt koguneb loodustooteid juba ka meigikotti. Minu jaoks on oluline, et ma saaksin täpselt aru, mida toode sisaldab ja MIKS see seal sees on. Minu jaoks on looduskosmeetika niivõrd loogiline elu osa, seega ma ei oskagi põhjendada, et ”miks”. Miks teised kasutavad naftajääke enda keha peal? Miks sünteetilised lõhnaained? Milleks tarbida tooteid, mis juustesse kuhjuvad ja peanaha ärritusi tekitavad?

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Oled suur taaskasutuse fänn ja kannad tänagi meie kohtumisel uue võimaluse saanud rõivaid ning aksessuaare. Kas sinu arvates on uuskasutuskeskustes piisavalt ägedat valikut, et stiilne välja näha?

Hetkemood soosib eriti kaltsukaid, sest need on pungil 90ndate ja 80ndate stiili, mis veel mõni aeg tagasi inetuna näis. Nüüd käivad kõik jälle mom jeans´idega ning värviliste puhvis kilejopedega. Minu stiil on pigem tagasihoidlikum. Siiski leian minagi uuskasutuspoodidest palju ägedaid rõivaid, kotte ning aksessuaare.

Õppinud hoopis rätsepstilistiks, kas tunned, et eriala valik osutus õigeks? Kuidas oled neid õppinud oskusi saanud elus ära kasutada ja kas näed stilistikal perspektiivi tuleviku osas?

Rätsepstilisti haridus on andnud mulle siiani palju ootamatuid võimalusi stilistikaga tegelemiseks, mille läbi olen saanud uusi sõpru ja tööpakkumisi. 2 aastat õppimist olid üllatavalt rasked, eks paljudel eelarvamus, et kutsekoolid on kerged, aga tegelikult oli meil väga palju praktikatunde ja samuti teooriat. Tunnen, et olen saanud oma haridusega oskused terveks eluks ning võib ka öelda, et ameti, mis toob alati leiva lauale – riideid on ju ikka vaja!

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Mis on sinu moto, mis aitab elus edasi?

Hmm, esimese mõttena tuli pähe: Love forever, love is free, mis pärit Gorillaze loost. Ehk siis armasta igavesti, armastus on tasuta 🙂 Üritan elus otsuseid teha pigem südamehääle järgi.

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili

Foto: Aliis Sinisalu; Modell: Marili