Meigipõhja tegemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Suur valik kauplustes võtab aga tihti silme eest kirjuks. Tooteid ja brände on niivõrd palju, mis panevad kukalt kratsima. Kas valida üks või teine, või hoopis mõlemad, juhuks kui üks neist ei anna soovitud tulemust? Üritan siinkohal olukorrale lahendust leida, vaadeldes BB kreemi ning jumestuskreemi erinevusi.

Jumestuskreem on mõeldud kasutamiseks siis, kui on tarvis katta ebaühtlusi. Näiteks kipuvad näost teinekord vastu vaatama sinna üleöö ilmunud vistrikud, millest tahaks koheselt lahti saada. Sellisel juhul tasub haarata jumestuskreemi järgi, mis katab kiiresti iluvead. Fotomeigi puhul sobiks eriti hästi vahapõhjaline jumestuskreem, kuna see on väga tugeva pigmendisisaldusega ja seetõttu ekstra katva toimega.

BB on lühend sõnadest Blemish Balm, see on pärit Aasiast, kus tähendas nahavigade palsamit. BB kreem sisaldab suuremal hulgal just näonahka toitvaid õlisid ning keskendub pigem näonaha hooldusele. See tähendab, et BB kreem palju lahjem kui jumestuskreem. Ta ühtlustab näonaha tooni, kuid suuremaid ebaühtlusi enam ei kata. Nii nagu jumestuskreeme, on ka BB kreeme saadaval erinevates toonides, et leiaksid just endale sobiva. Müügilettidelt leiab lisaks CC kreemi, mis on natukene katvama toimega kui BB kreem. Topelt C tähendab tõlkes color control ehk nahatooni ühtlustaja.

Niisiis, kui tunned et sinu puhul on tegemist pigem klaari näonahaga, siis võta abiks BB kreem. Kui vajad aga katvama toimega toodet, haara pigem jumestuskreemi järgi. Nõnda lihtne see just ongi.