Õpin Eesti Kunstiakadeemias teisel kursusel moestilistikat ja hiljuti tekkis võimalus minna kursusekaaslaste ja teiste moehuvilistega armastatud moekunstniku Kalle Aasamäe juhendatud moeekskursioonile Peterburgi. Allpool on mõned ülesvõtted sellest toredast nädalalõpureisist.

Moekunstnik Kalle Aasamäega külastamas Peterburi moekunstniku Asya Kogel moestuudiot

Koos moekunstnik Asya Kogeliga, minul on seljas üks tema loodud armas jakk.

Peterburi ühes suurimas ostukeskuses selga proovimas Kalle HT keskkonnasõbralikust ja jätkusuutlikust kollektsioonist lahedat unisex jakki. 

Erarta kaasaegse kunsti muuseumis ikoonilise Itaalia moefotograafi Gian Paolo Barbieri isikunäitusel. Kauneid fotosid oli mitmete moeloojate loomingust nagu Valentino, Armani, Versace jpt. Lisaks veel fotod maailma tippmoeajakirjadest läbi aastakümnete. Portreefotod  legendidest nagu Sophia Loren, Audrey Hepburn, Vivienne Westwood jpt.

Koos kursusekaaslaste ja noorte huvikoolide asutajatega Margrit Malvaga www.moevabrik.ee ning Liina Raidojaga www.southstreetgirl.com   

Koos New Rustic disaineri Kristi Toigeriga ja tema poolt disainitud lahedate ja keskkonnasõbralikke New Rustic seljakottidega.

Minu lemmiktegevus ehk sekkarite väisamine! Armastan taaskasutust ja unikaalsust ja sellepärast meeldib mulle eelkõige ostelda erinevates vintage ja taaskasutuspoodides. Tumedal põhjal lillemustriga püksid, robustsed mustad saapad ja tumepunane faux-fur kasukas oli antud poe lemmikkomboks!

Peterburi stiili leidsin nii tänavalt, poest kui ka ajakirjadest. Punase mantliga tüdruk tänaval nägi veatu välja. Väga kihvtilt kandis välja oma stiili ühe väikese butiik-poe müügitüdruk. Traditsioonilist Vene matrjoškalikku stiili on näha ka kohalikes moeajakirjades. Disainerite loodud kihvte jalanõusid leidub nii mõneski poes.