Igal hooajal rõõmustavad moesõpru uued suunad, mille hulgast endale sobivaimad välja valida. Moelooja Britta Laumets, kelle stiliseeritud moekomplekte saab hinnata juba järgmisel laupäeval Tartu Kaubamaja keskuses toimuva Moekuulutaja laval, tutvustab oluliseimad algava kevad-suvise hooaja trende.

Peale pimedat ja üksluist talve võib kevadele vastu minna vägagi värviliselt. “Moes on pastelsed toonid nagu lavendel, roosa, sidrunikollane või pardimuna sinine,” kinnitab Laumets. “Tõeline üllataja on ka kollane – moelavadel on näha erinevaid kollaseid toone pastelsest sidrunikollasest kuni kriiskava päikesekollaseni välja.”

Kellele roosamannavärvid kohe kuidagi ei sobi, võib aga selga tõmmata julge punase – see on stilisti sõnul jätkuvalt tõeliseks hittvärviks nii aksessuaarides kui ka rõivastes.

Mustrites domineerivad nii ruudud kui ka täpid ja mummud. “Ruudud on moepildis olnud juba mõnda aega ning ka sel kevadel on nad otsustanud end kehtestada,” tutvustab Laumets. “Kuigi enamasti on ruute näha eelkõige sügishooaja kollektsioonides, siis algaval kevadel jätkavad ruudud oma jõulist pealetungi.”

Moeeksperdi sõnul ei saa üle ega ümber ka täppidest ja mummudest. “Tegemist on taaskord trendiga, mis sügise lõppedes unustusehõlma ei vajunud, vaid uue hooga kevadesse põrutab,” sõnab stilist. “Erineva suurusega täpid ja mummud on sellel kevadel kindlad lemmikud.”

Materjalidest valivad kõige moeteadlikumad välja kangad, mis on läikivad ja justkui märja väljanägemisega. “Võidukäiku jätkab ka teksa, mis ei lähe vist ealeski moest,” naerab Laumets. “Sel kevadel on moes kanda üleni teksat ning lisada veel mõned kihid teksat peale!”

Stiilidest domineerib kevad-suvisel hooajal nii ootamatu ja küllustlik kui ka vastandina põhjamaine minimalism ning elegantsus. “Mugavuse hindajatele sobib muidugi sportlikust vabaaja rõivastusest inspireeritud stiil,” muigab stilist. “See on hea valik tänapäeva kiire elutempoga inimestele – mugavus, mugavus ja veelkord mugavus!” Naise sõnul on see trend endiselt aktuaalne ning ei ole veel kuhugi kadumas.

Üheks kõige olulisemaks tooteks on kevade saabudes – üllatus-üllatus – trench coat ehk vihmamantel. “See ajatu klassika on endiselt moes, aga ülerõivale on mõnusat vinti peale keeratud,” avaldab Laumets. “Kohata võib erinevaid trikke – rekonstrueerimist, kiiksuga detailide lisamist, vormiga mängimist, samuti kangastega miksimist.”

Britta Laumetsa stiliseeritud moeetendusi algava hooaja oluliseimate trendidega saab uudistada laupäeval, 10. märtsil kell 12 ja kell 15 Tartu Kaubama keskuses toimuval Moekuulutaja üritusel. Täpsem info www.tartukaubamaja.ee või www.facebook.com/tartukaubamaja