Red Jeans China

Red Jeans China

Tallinna moefilmide festivalil MoeKunstiKino linastub laupäeval film “RiverBlue”, mis peaks korraldaja sõnul olema kohustuslik igale rõivakandjale – seega kõigile.

“Moetööstus keerleb hetkel metsikutel tuuridel ning selle tulemusena kannatab meie loodus,” sõnas MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. “Seetõttu valisin sel aastal programmi ka filmi “RiverBlue”, et seda olulist teemat publikuga jagada. Vajalik muutus saab peale hakata vaid meist endist.”

Film jälgib rahvusvaheliselt tuntud jõgede kaitsja Mark Angelo tegemisi maailma eri paigus, keskendudes ühele kõige saastavamale tööstusharule ehk moetööstusele. Tegu on mõtlemapaneva dokumentaalfilmiga, mis räägib jõgede saastamisest ja selle mõjust inimkonnale ning ka võimalikest lahendustest, mis sisendavad lootust säästlikumale tulevikule. Kaadritaguseks hääleks on näitleja ja režissöör ning puhta vee toetaja Jason Priestley, keda keskealised kinokülastajad peaksid mäletama ülipopulaarsest noortesarjast “Beverly Hills 90210”.

Moetööstuse tootmisprotsessist tekkivate mürgiste keemiliste ühendite vastutustundetu paiskamine jõevette reostab jõgesid ja mõjutab inimesi, kelle igapäevaelu sõltub nendest. Film juhib tähelepanu sellele, kuidas meile kõigile rõivaste tootmine sünnib oluliste jõgede hävinemise hinnaga, ja rõhutab vajadust suurte muudatuste järele tekstiilitööstuses, koputades eelkõige moetööstuse gigantide südametunnistusele, kellel oleks võimu midagi ära teha.

Film “RiverBlue” linastub MoeKunstiKino programmis laupäeval, 7. oktoobril kell 17:00 ja esmaspäeval, 9. oktoobril kell 19:30.

Vaata filmi treilerit:

Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino toimub 5.-11. oktoobrini kinos Sõprus. Lisainfo Moekunstikino kodulehel ja Facebookis.