Olen kostüümikunstnik ning töötan reklaami-, teatri-, filmi- ja muusikavideode kostüümidega. Lisaks disainin näiteks pulmakleite ja –ülikondi ning talvemantelid. Suur osa mu tööst on stilistika ehk karakteritele vastava garderoobi kokku mõtlemine ja hankimine sellest, mis maailmas juba valmis on. Kui satub tegelane, kelle karakterile vastavat kostüümi kusagilt võtta ei ole, tuleb mul see välja mõelda ning organiseerida see valmiskujuna vähemalt nii hästi, kui ta ette kujutatud ja kavandatud sai. Töö on iseenesest äärmiselt lõbus ja vaheldusrikas. Olen õnnelik inimene, sest armastan oma tööd.

Coopi keha making of

Äärmiselt vahva projekt! Üks neist tüpaažidest, kellele õiget kostüümi kusagilt võtta ei olnud ning sai selle ise valmis disainida ja teha. Fotol on võltsmusklikeha valmimisjärgus, kui alles voolin ja õmblen lihaseid. (Projekti teostaja: Allfilm; rež: Arun &  Kõpper; kostüümikunstnik: Neoon Must)

Elephants From Neptune muusikavideo “Oh No” making of

See on vaieldamatult mu elu kõige vastutusrikkam töö ning kõige pingelisem võttepäev, mil filmisime muuhulgas stseeni, kus mu disainitud ja valmistatud kaskadöörikostüüm koos kaskadööriga ka reaalselt põlema pannakse. Sellise kostüümi disain ja valmistamine tähendab koostööd ja teste suurepäraste kaskadööridega, kelleks olid Roman Neso Laupmaa ja Margus Terasmees! (Rež: Maria Reinup, kostüümikunstnik: Neoon Must).

Kapten Eesti

Samuti kostüüm, mis ka kaskadööritrikkide jaoks disainitud, kuid põlemiskostüümi kõrval on suhkruklaasist läbi hüppamiseks vajalikud nõuded palju pingevabamad ja mängulisemad. (Rež: Oskar Lehemaa; kostüümikunstnik: Kristiina Ago, Kapten Eesti kostüümi disain ja valmistamine: Neoon Must)

Karlsonson

Suveteatris Tõstamaal on mul mitmed suved õnnestunud teha koostööd suurepärase lavastaja Gerda Kordemetsaga, kellega loominguline usaldus on väga sujuvalt tekkinud. Karlsonsoni lavastuses on kostüümikunsti töö selline, kus olen hiigeltiibadeks teinud lugematu koguse valgeid ja roosasid sulgi ning itsitanud Schnelli pargis rulluiske roosa glitteriga üle värvides, et see ongi mu töö! (Lavastaja: Gerda Kordemets; osades: Kersti Tombak ja Veikko Täär; kostüümikunstnik Neoon Must).

Moraal

Lavastuse suurim ja lõbusaim väljakutse oli see, et näitlejad Adeele Sepp ja Rait Õunapuu teevad laval olles kokku umbes 30 kostüümivahetust, mida kõike ei saa kolmas inimene laval ehk Kaarel Kuusk ajaliselt muusikaga täita. Lavastuses on kõige kiiremini ja mängulisemalt publiku silme all vahetatavad kostüümid. (Ugala, Lavastaja: Marika Palm; kostüümikunstnik: Neoon Must)

Väike Prints

Ka selle lavastuse kostüümide loomisel tuli arvestada kiirete vahetustega erinevates rollides mängivale Janek Joostile, kuid lavastus ise läheb mu personaalsesse kostüümiloome ajalukku eelkõige kõige suurejoonelisema peakatte poolest, mis olen kunagi disaininud ja teinud – Roos! (Tartu Mänguasjamuuseum; Lavastaja: Marika Palm, osades: Adeele Sepp ja Janek Joost; kostüümikunstnik: Neoon Must)

Tõeajastu lõpp

Selle lavatuse kostüümid segunesid kokku eri ajastutest ning pidid kannatama ka mööda katuseid kui ka ka köisi ronimisi. (Tõstamaa Suveteater; Lav: Gerda Kordemets; Osades: Kersti Tombak, Veikko Täär, Märt Koik, Triin Tenso; Kostüümikunstnik: Neoon Must).