Praegune moesuund näitab, et soengud on vabamad ning lohakamad, mis loomulikult teeb elu kergemaks. Moes on nii lahtised kui ka kinnised soengud. Pidulikkust lisavad kindlasti sädelus ning juukseehted.  Kui juuksuri juurde minemiseks aega napib siis soovin Sulle jagada mõningaid nippe, kuidas ise võimalikult lihtsalt ning kiirelt kauneid soenguid teha.

LAHTISTE SOENGUTE PUHUL annab erilist värskust keskele sätitud seitel. Juuksed võivad olla keeratud lokki või silutud kenasti siidiselt sirgeks. Enne föönitamist ja lokkide keeramist soovitan juustesse lisada L’Oréal Professionneli Waves Fatalesi, mis kindlasti hõlbustab tööd ning tagab meie niiskes talvises kliimas lokkide püsivuse. Kui soovid saavutada glamuurset lainelist tulemust, soovitan keerata kõik kiharad ühele poole. Kui lokid on olemas, pihusta juustesse kerget juukselakki, milleks sobib minu lemmik L’Oréal Professionneli Infinium Souple. See lakk on maailma kõige pisemate piiskadega, kuivab imekiiresti ning juuste lahti kammimisel ei pea juukseid katkuma. Mahu lisamiseks piserda veel L’Oréal Professionneli Crêpage de Chignoni. Nüüd harja kõik kiharad lahti ning viimistle lained siledaks. Ära karda, et kammimisel lokid ära kaovad, sest viimistlusvahendid tagavad nende püsivuse. Lohakama tulemuse saavutamiseks keera lokke erinevale poole. Kammi lokid sõrmede abil läbi ning sasi nendes. Viimistle soeng juukselaki abil. Erilisemaks saad soengu, kui tupsutad sõrmeotstega seitlile sädelevat juuksegeeli. Seda võtet võid kasutada ka loomulikult sirgete juuste puhul. Lõpetuseks kinnita soeng tugevama lakiga.

Arvestades meie kliimat, siis soovitan pidulikematel üritustel juuksed ikkagi kinni sättida – nii ei pea muretsema, kas lokid või sirgestatud juuksed ikka püsivad.

 

Üks lihtne viis, kuidas juuksed kinni sättida

Seitli võid paigutada sinna, kuhu soovid. Mõne salgu sisse võid punuda patsi, sest ka punutised on siiani aktuaalsed. Näo äärde jäta mõned salgud lahti, nii lood naiseliku ning romantilise välimuse.

Tee kukla osas olevate juustega allapoole krunn. Imeliselt sobib selleks juuksesõõrik. Ülejäänud juustesse keera lokid. Pihusta L’Oréal Professionneli Crêpage de Chignoni, et juustele mahtu lisada. Tõmba sõrmedega lokkidest läbi ning hakka salkhaaval juukseid klambritega krunni külgedele kinnitama. Vaata, et salke liiga pingule ei tõmba, muidu ei tule soeng vaba ning õhuline.

Kui kõik valmis, leia soengus koht, kuhu vahele pista mõni ilus juukseehe. Kinnita soeng tugevama lakiga, loomulikult pole keelatud sädelusega lakid!

Foto: Sander Antoniak

Foto: Sander Antoniak

Julgustan sind olema julge ning särav. Ei tasu oma juuste sättimise oskust alahinnata. Küsi nõu oma juuksurilt või otsi nippe internetist, peaasi et tunned end peol ilusa ja veetlevana.

Tekst: CH stuudio juuksur Christina Rajapuu

Artikkel ilmus ajakirjas YU Magazine detsembris 2016