“Mind rahustavad Lao Tzu briljantsed sõnad: Kui elad liialt minevikus, siis oled depressioonis. Kui mõtled liialt tulevikule, siis oled ärev. Normaalne ja rahulik saab olla ainult siis, kui elad olevikus.”

Andres Kõpper räägib NOËPist, Nurjatutest Tüdrkutest, Vasaku jala reedest ja Restardist.

Tekst: Marlen Mais

Foto: Marie Sadé

Paljud inimesed ei suudaks uskuda, et muusikaprojekti NOËP taga olev Andres Kõpper (25), kelle debüütsingel “Move” on Youtube´is kogunud üle 100 000 vaatamise, on pidanud end loomu poolest laulmise osas üsna andeduks. Lapsena ei tahetud teda muusikakooli vastu võtta, sest ta ei pidanud mitte mingil määral viisi. “Mu vanemad ning ka vanaisa olid tol ajal pühendunud koorimuusikud, ema on siiani. Ükskord põhikooli lõpus märkas isa, et tinistasin kodus venna kitarri ja krooksusin laulda. Sel hetkel otsustas ta rääkida oma koori hääleseadjaga, sest nägi, kui väga ma tahan. Ta uuris Leelo Talviku käest, kas saab ehk minuga midagi ette võtta. Sai. Hakkasin enamvähem regulaarselt Leelo juures käima ja arenema,” räägib Andres.

“Tinistasin kodus venna kitarri ja krooksusin laulda”

Laulmisega hakkas Andres tegelema alles gümnaasiumi ajal. Mõne aja pärast sai loodud ansambel Tenfold Rabbit, mis viljeles indie-rock muusikat. Võeti osa konkursist Eesti Laul 2012, kus saavutati kolmas koht. Käidi ka kontserttuuril, mis koosnes seitsmest publikurohkest kontserdist Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Saksamaal. Eesti Muusikaauhindade jagamisel 2013. aastal kuulutati ablum Travel the World parimaks alternatiivmuusikaalbumiks.

“Kuidagi läks aga nii, et muusika liikus juba mõnda aega elektroonilisemas suunas. Tekkis tunne, et Tenfold Rabbiti kuvand ja uus muusika enam omavahel ei mätšinud,” lahkab Andres kodumaise armastatud menuansambli lahkumineku põhjust. Loodus aga tühja kohta ei salli ning Andres tuli välja uue muusikaprojektiga NOËP.

“Mõnes loos jääb lihtsat sisse see X faktor”

Muusik ise peab debüütsingel “Move” edu põhjuseks asjaolu, et see on sündinud eheda emotsiooni pealt. “Kui ma kindlat vastust teaksin, siis teeksin ju neid järjest. Mõnes loos jääb lihtsalt sisse se X-faktor. “Move” on siiani esimene ja ainukene lugu, millega 100% rahul olen. Võin seda julgelt kuulata nii, et mul ei teki mingit kripeldust,” arutleb Andres hittloo edukuse üle. “Selle lindistamisega oli ka tore lugu. Tegin…” loe edasi ajakirjast. YU Magazine sügisnumbri saad kergesti tellida SIIT

_MG_2938