Nähes tänapäeva noori ning trendideloojaid, leiame ühise joone – üksteise inspireerimine. Moeloojad leiavad ideid sotsiaalmeedias kõrgel kohal olevatelt isikutelt ning nende riietusest. Kõik võivad olla trendsetter’id kui nad soovivad, oluline on, et nad just tunneksid ennast mugavalt selles, mida nad kannavad ning et nemad oma enesekindlusega silma jääks kaamerale või moeloojatele.

2017/2018 moodi võiks kirjeldada kirevalt ja ka retrolikult – ruudud, punased värvid, 80ndate mõjutused ja muud. Olen toonud  välja inimesed, kes on jäänud oma tegemiste ja särtsakusega silma, nii ideid kui ka nippe tulevikuks ja trende, mis vallutavad maailma 2018. aastal.

 

Zendaya – tüdrukute eest väljas

Zendaya on tuntud kui tüdruk, kes alati seisab naiste õiguste eest. Aasta alguses tegi Twitteris noormees maha pluss-suuruses neiu välimust. Neiu ise oli postitanud pildid Twitterisse, sest oli enesekindel iseenda suhtes ja nendel fotodel. Zendaya hakkas ebaviisakale noormehele vastu ning pakkus hoopis neiule modellilepingut tema kollektsioonis. Solvatud tüdruku unistus saada pluss suuruses modelliks täitus.

 

Dua Lipa

Dua Lipa on naine, kes on tema ise. Väiksest saati teadis ta, et temast saab laulja ning ta töötas selle nimel. Päevasel ajal käis õpingutel ning õhtustel aegadel tööl. Ta ei ole võlts, keegi teine pole tema imagot loonud ega aidanud tal seda luua peale tema enda. Ta on 100% Dua. Ta välimust võib kirjeldada eksootilisena. Samuti on Dua tegelenud modellindusega. Laulu “New Rules”, mis õpetab naisi õigeid valikuid tegema, edetabeleid põrmustavat edu ei osanud keegi ennustada.

 

Rihanna

Rihanna on eeskuju paljudele naistele ja ka meestele igas eas. Peale lauljaks olemise on ta modell, näitleja, laulukirjutaja, moedisainer, produtsent, ettevõtja ja filantroop. Hiljuti tuli ta välja uue enda perekonnanimelise meigifirmaga Fenty. Fentyl on saanud palju kiitust selletõttu, et jumestuskreeme on täpselt nii palju kui on ka nahavärve: albiinodest tumedanahalisteni. Rihanna on kogunud kaheksa Grammy’t lisaks teistele auhindadele. Samas on ta ka saanud trofee Ameerika Moedisainerite Nõukogult selle eest, et ta on üks suurimaid stiiliikoone maailmas.

 

Liisa Leetma

Edgy Instagrami kuninganna blogija Liisa Leetma on nii mõnelegi sotsiaalmeedias surfava noorele silma jäänud. Leetmal on kindel stiil: julge, silmatorkav, esiletõusev, mis paistab massi seest välja. Liisa postitustel on pealkirjaks tihtipeale kas motiveeriv, julgustav, inspireeriv või humoorikas tsitaat. Ta alustas blogijana ning tänu sellele, et otsis koostööpartnereid, on ta saanud meigifirma Maybelline esijumestajaks. Samuti on teda pärjatud parimaks ilublogijaks.

Trendid

 

Nabapluusid

Head aega põlvedeni tuunikad, tere tulemast tagasi nabakad! Nabapluusid on hea variant, kuidas oma figuuri näidata. 80ndatest comeback’i tegevatel nabapluusidel pole reegleid – kõik võivad kanda mida iganes nad tahavad, peaasi, et nad ennast ise selles mugavalt tunnevad. Nabakad võivad igaühe seljas välja näha särtsakad. Nabapluuse on hea sobitada kõrge pihaga seelikutega või kõrge pihaga teksade või viigipükstega.

Punane

Punane on selle sügis-talve üks populaarsemaid värve. Moenädalal oli peaaegu iga kollektsiooni üks komplektidest üleni punane. Punane on esimene värv, mida inimese silm märkab. Seda saab paarida mitme erineva esemega. Näiteks klassikalisele üleni mustale riietusele lisada punane jakk või näiteks punane huulepulk ja punased kindad või punane kaabu ja punased kingad.

Choker`id

Kuigi te võite arvata, et choker’id on oma aja ära näinud, olete väga valel arvamusel. Paljud inimesed mõtlevad, et chokeritel pole mõtet ning näevad välja labased. Eesti keeles “kägistajatel” on erinevaid variante: kivikestega, gooti stiilis pitsiga, lihtsalt tennisepaelu meenutavad. Neid saab kanda pidulikul üritusel, tavariietusega, tööl, kui muidugi tööetikett ehteid keelanud pole. Choker’id toovad kaela esile, mistõttu peab neid targalt siiski kandma. Näiteks võiks olla riietus tagasihoidlikum, kui on plaanitud väga silmatorkav kaelaehe.


Kõrge pihaga püksid ja seelikud

Puusade rõhutamiseks kantakse kõrge pihaga pükse või seelikuid. Kandes kõrget pihta, rõhutad sa oma puusi ja taljejoont ning sobitades neid mõne nabapluusi või kehasse pluusiga toob see esile kauni figuuri.

Noorte kohad:

 

Nurri Kassikohvik

Hea mõttega teostatud kohvik on väga armas koht, kus veeta oma lõuna. Kassikohviku loomisest räägiti tükk aega enne, kui see ideest teostuseni jõudis. Harrastuskriitikud on Nurri Kassikohvikut kirjeldanud kui südantsoojendava ning ülla eesmärgiga kohana. Nurri Kassikohvik on eriline sellepoolest, et seal kõnnivad päris kassid ringi. Kõik kassid on pärit Kasside Turvakodust. Neil on seal oma ronimispuud ja peidupaigad. Samuti ei pelga Nurri Kassikohviku kiisud inimesi. Kui soovid teha kohvipausi või võtta kerge lõuna neljajalgsete seltsis, on Kassikohvik parim koht sinu jaoks!

Bollywood

Kui soovid leida väljapääsu Eesti külmast kliimat ning põgeneda soojale maale, on restoran Bollywood sinu jaoks. Bollywoodi sisustus on ehtsate India mustritega kaetud. India restoran pakub võimaluse lõõgastuda akna ääres diivani peal vanalinna tegusa tänava kõrval.

Rotermann

Rotermanni kvartal on Tallinna üks modernsemaid osasid. Alustades stiilsetest poehoonetest viimse detailini viimistletud kortermajadeni. Tekitab tunde, nagu oleks Milano moetänaval või eraldi linnas. Võimalused on näiteks lauatennise mängimiseks, poodlemiseks ning söömiseks või lihtsalt kohvipausiks.

Oma kodu

Noortel on vaja ka endale keskenduda ja tähtis on perega ajaveetmine. Kodus saab tavaliselt meigitud nägu puhata ning näiteks võtta esile mõni DIY projekt. Vaadata lõpuni Fashion Week’i videod või alustada uuesti Netflix’is oma lemmikseriaali viiendat korda. Lugeda mõni põnev raamat läbi ja üleüldse võtta puhkus välisest maailmast.

Ideed

Kõik on moes, kui suudad välja kanda

 

Noored muretsevad tihti selle pärast, mis neil seljas on. “Mis ma selga panen?” käib nii mõnegi peast enne magama minekut või väljaminekut läbi. Kas kardetakse teiste arvamust või on iseenda armastamine niivõrd vajalik. Thrift shopping kui tegusõna on väga aktuaalne. Nagu ka on nähtud paljude eeskujude puhul, saab kõike tuua moodi: läbipaistvad püksid, alt laienevad püksid, kilepüksid. Kõik peegeldub kandja näol ja tihti juhtub ka nii, et kui sa kannad enesekindlalt mõnda riideeset, võid olla uus trendsetter.

Lihtsuses peitub võlu

Pole mõtet karta, kas tavaline must pükskostüüm jääb tänavapildis igavaks. Kanna lihtsaid värve julgusega. Tumesinine, must, punane, pruun, beež, valge. Näiteks tavalised teksad ja pruun kampsun. Kõlab nagu iga teine Instagrami postitus? Seda just sellepärast, et nii ongi moes! Instagram on nagu omamoodi moeajakiri. Inimesed postitavad pilte aktuaalsetest trendidest, et tervele maailmale silma jääda ning vaatajaid mõjutada.

 

Lisa aksessuaare

Tuues esile eelnevalt mainitu, on hea idee leida tavalisele riietusele sobivad akssessuarid. Näiteks mõni särtsakas käekott, staple necklace või suured sõrmused ja käevõrud võivad tavalise riietuse muuta kõrgmoelikuks. Mõnikord juhtubki olema nii, et Sinu kollektsioonist oligi puudu üks punane kaabu või suured rõngaskõrvarõngad.

 

Kuidas muuta odavate riiete välimus kalliks?

Eestis ja ka mujal on väga populaarseks saanud taaskasutamine. Kõigil kellel on piisavalt aega ettevõtmiseks ning tegutsemiseks on soovitatud külastada kaltsukat. Lisades kangapoodides saadaval olevaid embleeme, kristalle, sädelusi, nööpe, saab muuta näiteks tavalise tuunika kõrgmoeliku väljanägemisega kleidiks. Muidugi  nõuab see natuke nokitsemist ja kannatlikkust, ent lõpptulemus tasub end ära.