Eelmisel aastal esmakordselt toimunud sotsiaalmeedia pidulik auhinnagala „Playnupp“, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti parimaid sisuloojaid, leiab aset juba sel pühapäeval. Tänavu on end nomineerinud 211 sotsiaalmeedias aktiivset tegijat, kes kõik lahutasid haarava sisuloomega möödunud aastal vaatajate meelt.

Playnupp gala üks korraldajatest ja Eesti sisuloojaid esindava loovagentuur Creat.ly algataja Brait Pilviku sõnul jätkatakse eelmisel aastal alguse saanud traditsiooni, et tuua andekad sisuloojad teistele eeskujuks ning tiivustada ka teisi sotsiaalmeediat põneva sisuga täitma.

„2017 oli sotsiaalmeedias pöörane aasta – aktiveerus väga palju sisuloojaid, mille üle on tohutult hea meel. Seda kinnitab ka eelmisest aastast suurem nominatsioonide arv. Sotsiaalmeedia erinevate platvormide kasutustrend on kasvamas ning on näha, et see nii pea veel raugemas ei ole,“ kinnitas Pilvik.

Sel pühapäeval toimuval galal jagatakse auhindu neljas alajaotuses ning kokku antakse välja 25 tiitlit. Hinnatavateks platvormideks on YouTube, Instagram, Snapchat, Musical.ly, podcastid ja blogid. Võitjad selguvad kolmel viisil: rahvahääletuse tulemusel, statistika põhjal ja žürii otsusel.

“Seekord läheb erakordselt palju kategooriaid rahvahääletusele ning seeläbi on sõna rahva käes. Seega kutsun üles kõiki playnupp.ee lehel hääletama ning samuti ootame kõiki huvilisi 4. märtsil oma lemmikutele kaasa elama,“ sõnas Pilvik.

Pilviku sõnul on parimate sisuloojate hindamise juures väga suur roll ka žüriil, kuhu on kaasatud oma ala sõltumatud spetsialistid nii fotograafia, videograafia, kirjanduse kui ka brändingu ning sotsiaalmeedia valdkonnast.

„Tänavune žürii koosneb oma ala professionaalidest, kes on samuti oma tööga kõigile teistele samas valdkonnas tegutsevatele suureks eeskujuks. Kogenud žüriisse kuuluvad näiteks Swedbank Eesti sotsiaalmeedia juht Kristel Leif, Eesti Meedia juhatuse liige Nele Laev, Telia sotsiaalmeedia juht Tõnn Kuuli, tele- ja raadioprodutsent Eeva Esse, Boost Yourself tegevjuht Sven Nuum ning paljud teised andekad,“ kommenteeris Pilvik.

Eesti sotsiaalmeedia auhinnad „Playnupp“ auhinnagala toimub juba sel pühapäeval, 4. märtsil kell 14 Cinamon Kosmos kinos. Õhtut juhivad Brigitte Susanne Hunt ja Lauri Pedaja. Rohkem infot: www.playnupp.ee