Põhjuseid on mitmeid – disainerriietus on isikupärasem, ainulaadsem ja kvaliteetsem. Pakutav teenus on oluliselt personaalsem ja toode hingega valmistatud. Tänapäeval oleme tarbimisest üleküllastunud ja igaüks peaks enne ostu sooritamist mõtlema, miks ta sellise valiku teeb ja keda sellega mõjutab.

Ainulaadsus ja isikupära
Disainerriietus on reeglina isikupärasem ja huvitavam kui näiteks kiirmoekettide pakutav valik. Moelooja ei pea iga eseme disainimise juures mõtlema, et see oleks sobiv võimalikult paljudele inimestele. Vastupidi, talle on olulisem just omapära ja erilisus. Külastades Eestis disainerit võid ka kindel olla, et sealt leitud riietuseset ei ole toodetud sadades eksemplarides, vaid tõenäoliselt on seda vaid paar tükki, kui mitte ainult üks. Nii jäävad olemata ebamugavad olukorrad, kus peole võib saabuda mitu kaunist daami samades kleitides.

Laura Põldvere Perit Muuga disainitud kleidis; Foto: Kristiina Tiimus

Laura Põldvere Perit Muuga disainitud kleidis; Foto: Kristiina Tiimus

 

Kvaliteet
Toodet disainides mõtleb disainer kõigele – valib hoolikalt kanga, tegumoe ja detailid. Kangast valides lähtub ta konkreetse riietuseseme esmasest ülesandest. Näiteks disainides suvekleiti on oluline, et kangas oleks naturaalsest materjalist ja laseks kehal hingata. Samas kui disainides näiteks vormirõivaid, on eelkõige tähtis kanga vastupidavus ja et seda oleks kerge hooldada. Iga lõike väljatöötamiseks tehakse modelliga mitmeid proove jälgides, et riietus tõepoolest istuks hästi ja oleks figuuri kaunistav. Samuti veendutakse, et õmblused oleksid kvaliteetsed ja töötlus vastupidav. Kas toode on tõepoolest kvaliteetne, seda on enamasti lihtne ära tunda ka selle järgi, kas riietuseseme vooder ja niit on kangaga sobivas toonis. Reeglina võib selle järgi kergesti reeta lohakat tööd.

Perit Muuga disainitud vormirõivad LHV pangale

Perit Muuga disainitud vormirõivad LHV pangale

 

Personaalsus
Disainer tegeleb võimalusel iga kliendiga personaalselt. Kuulab ära kliendi soovid ja ideed ning annab sellest lähtuvalt nõu. Aitab valida vastavalt kehatüübile sobiva tegumoe ja kanga. Samuti oskab soovitada kindlaks ürituseks sobivat riietust ja räägib kuidas seda ka hiljem kanda, et rõivas ei jääks peale suurt pidu kappi seisma.

Aita Vaher koos tütar Lemmega salongis kleite proovimas

Aita Vaher koos tütar Lemmega salongis kleite proovimas

 

Hea istuvus
Otse stangelt võib tihti olla keeruline leida hästi istuvat riietust. Moelooja juures on aga alati võimalik lasta meelepärane ese õmmelda vastavalt enda mõõtudele. Õmblusproovides tehakse vajalikud parandused kuniks rõivas on perfektne ja klient on õnnelik.

Perit Muuga moemajas käib vilgas töö

Perit Muuga moemajas käib vilgas töö

 

Mõnus õhkkond
Tihti võib käik disaineri juurde olla kui väike puhkus tegusast päevast. Ilusaid kleite proovides võib vestlus teinekord ka pikemaks venida ja nii võivad sageli saada klientidest ajapikku ka isiklikud sõbrad. Moedisainer jagab enamasti hea meelega kliendi muresid ja rõõme.

Kleidiproov

Kleidiproov

 

Toetad Eesti disaini
Eesti on väike ja siinsel väikeettevõtjal on keeruline konkureerida suurte tegijatega. Iga eseme ostu puhul tasuks mõelda, miks sa selle ostad ja keda sa selle ostuga mõjutad. Tasuks meeles pidada lihtsat tõde, et kvaliteet on olulisem kui kvantiteet. Ostes kvaliteetse toote, mis kestab aastaid ja on aegumatu, teed nii endale kui loodusele heateo.

Perit Muuga isikupärane disain

Perit Muuga isikupärane disain

 

Hingega tehtud
Maailmas on liiga palju anonüümset moodi. On hea teada, et valmiv rõivaese on tehtud hoole ja armastusega. See annab võimaluse, nii valmistajal kui ostjal luua omavaheline kontakt, mis muudab tehingu mõlema poole jaoks tähendusrikkamaks ja väärtuslikumaks.

Perit Muuga käsitsi tikitud pärlid

Perit Muuga käsitsi tikitud pärlid