Tere YU lugejad!

Minu nimi on Raili ja olen vabakutseline jumestaja. Sellel elukutsel olen toimetanud umbes 4 aastat. Jumestamise algtõed omandasin Lana Vallo meigistuudios oma suurelt eeskujult Lana Vallolt. Sealt edasi olen tarkusi ammutanud erinevate õpetajate käe all. Õpin aina edasi ja võtan vastu põnevaid väljakutseid, sest see paneb mu silmad särama ja teotahteliselt tegutsema. Üks suur väljakutse on kindlasti see, et mul on nüüd võimalus teha YU veebilehele ilutoimetamist. Hakkan seda tooma teieni nii tekstis kui pildis!

Enne, kui ilumaailma sukeldume, tahaksin ennast aga pisut põhjalikumalt tutvustada, kui lihtsalt öelda: „Tere, olen Raili ja jumestaja!“

Teiste jaoks võin paista ehk vastuolulise inimesena, sest kui mind vaadata näete lihtsat, minimaalse meigi ja riietusega noort naist. Ma ei armasta end üles mukkida sel lihtsal põhjusel, et mingil hetkel tuli arusaam, et olen rahul sellega, kui ei ärata oma välimusega liigset tähelepanu, vaid pigem võlun oma iseloomuga.

Minu sees on naine, kes hindas ilu juba tüdrukutirtsust saati. Kõik selle ümber toimuv tundus põnev. Huvitav oli juba kusagil teismelisena jõuda arusaamiseni, et mul on vaist, mis hakkab tööle enne suuri moeröögatusi. Olen oma teatud ostusoovidega tihti ajast ees. See on jumestajana muidugi väga hea omadus, sest ikka on nii, et disainer loob kollektsiooni hooajaliselt ette ja sinna juurde, oma vaistu kasutades, tuleb lisada ka meik.

Minu puhul pakub tihti kõneainet tõsiasi, et raamatupidajast sai äkitselt jumestaja. Et kust selline kannapööre?! Lihtne, minu unistus sai küpseks 5 aastat tagasi, kui hakkasin süvenema sellele, mis mind päriselt köitis. Olen pärit väikelinnast. Ema kasvatas mind üksinda ning elu polnud roosiline. Puudusid võimalused lubada endale asju, mida oleksin ihaldanud. Olen pidanud käima läbi pika tee, kuid kõik need teadmised ja kogemused on ainult kasuks tulnud. Seepärast olen suur aktivist kuulutama, et unistused ja nende täitumine on Sinu enda kätes. Kui keegi vastupidist väidab, siis puudub minu silmis sel inimesel lihtsalt piisav tahe! On meeldiv olnud kuulda, et olen suutnud olla eeskujuks mistõttu on hakatud ka oma unistusi püüdma – tublid olete! Unistada tuleb ja suurelt!

Olen hingelt noor ning nõus ütlusega, et oled täpselt nii vana, kui ise tunned. Mulle meeldib olla ümbritsetud noortest ja tegusatest inimestest. Naudin inimeste seltskonda, kellelt on midagi õppida. Armastan tantsupõrandal kingi kulutada, valjult muusikat kuulata ning sinna juurde kõvasti ja valesti kaasa laulda (seda muidugi üksinda olles, sest muidu vaesed teiste kõrvad, neil võib valus olla). Muusika repertuaar võib kõikuda klassikast popini. Looduses toimuv võib mind välgukiirusel käima lüüa ja ahhetama panna. Võin tundide viisi metsas ringi tuuseldades kukeseeni taga ajada ning mõtteid mõlgutada. Mulle väga meeldib joonistada, mis sest et tulemus paberil nagu algklasside töö välja näeb. Ausõna, ma ei valeta 🙂

Inspiratsiooni saan enda ümber toimuvast, kus see sama enne mainitud vaist mu sees hea ja parema välja selekteerib!

Selline olengi! Nüüd keeran aga käised üles, lükkan meeled valla ning hakkan YU jaoks tööle! 😉