Laupäeval 4. novembril esitleb rahvusvaheliselt tunnustatud värviekspert Raija Lydecken uut raamatut „Värvivapustus“. Pikaajalise kogemusega värviekspert Raija Lydecken toob raamatus välja probleemi, et maailm on kaoses. Inimesed on riietatud üksluiselt hallidesse, mustadesse või valgetesse toonidesse. Märkamatuks jäädes sulanduvad nad ühevärviliste majade ja sombuste tänavatega linnapilti. Ülejäänud inimesed aga segavad ja sobitavad värve omavahel nii, et need lausa karjuvad: vaadake mind!

Värviteadlikkus ei ole kellegi isiklik arvamus, vaid süsteem, mis on kestnud sajandeid. Selle süsteemi järgi pannakse paika värvid suurettevõtete reklaamides, staaride- ja tippärimeeste riietuses ning Hollywoodi filmides. Nimetatud süsteemil raamat põhinebki. Olenemata ametipositsioonist saab lugeja enda jaoks väga tugeva konkurentsieelise töötamaks moe- ja iluvaldkonnas + tööriista, mida enda kasuks rakendada. Raamat koosneb kahekümne kaheksast peatükist 160 leheküljel, kus on enam kui 70 fotot, nende seas värvikaardid, mida lugeja koheselt saab hakata enda jaoks kasutama.

„Kes ei sooviks end tunda enesekindla, eduka ja õnnelikuna? „Värvivapustus“ annab nõu, kuidas panna õiged värvivalikud riietuses, aksessuaarides ja ruumisisustuses enda kasuks tööle. Veelgi enam, olles selgeks saanud oma „värvikoodi“, on võimalik rõivaid ostes oluliselt nii aega kui raha kokku hoida. Rohkete näidistega pikitud raamat paneb mõtlema värvide tähtsuse üle meie elus ja annab sõna otseses mõttes elule värvi juurde. See on hea teejuht kõigile, kes veel ei tea, missugused värvid neile sobivad,“ kirjeldab raamatut Dr. Hauschka kosmeetik ja koolitaja Margit Järva.

Raamatu esmaesitlus toimub laupäeval, 4. novembril kell 14:00 Viru keskuse Rahva Raamatus. Esitluse käigus tõestab autor kõigile külastajatele visuaalselt värvide toimet, nii et igaüks saab oma silmaga veenduda, kuidas värvid tõepoolest elavad oma elu ning et neil on meie üle suurem mõju kui me arvata oskame. Raamat on müügil raamatupoodides Rahva Raamat. Interneti vahendusel saab raamatut tellida veebilehe kaudu.